Klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

Olśnij wszystkich swoją urodą

COSMELAN – redukcja przebarwień

Co to jest Cosmelan?

Jest to najskuteczniejsza na rynku kuracja wybielająca służąca do terapii depigmentacyjnych. Posiada formułę złożoną z wielu substancji o rozjaśniającym natychmiastowym działaniu takich jak: kwas kojowy, kwas fitowy, arbutyna, palmitynian retinolu czy też kas askorbowy.

Jakie są wskazania do wykonania zabiegu Cosmelan?

  • plamy o podłożu hormonalnym (melasma – wszystkie typy)
  • przebarwienia posłoneczne

Jakie są elementy wchodzące w skład zabiegu ?

Preparaty wchodzące w skład zestawu Cosmelan to:
Płyn odtłuszczający – nakładany w gabinecie głęboko oczyszcza, usuwa martwe komórki z powierzchni skóry i odtłuszcza skórę, zwiększa penetrację składników aktywnych kremu Cosmelan 1.

Jaki jest mechanizm działania zabiegu?

Mechanizm działania Cosmelan® jest oparty na wykorzystaniu substancji hamujących tyrozynazę (kluczowy enzym w procesie formacji melaniny). Zestaw substancji obecnych w Cosmelan® reguluje proces tworzenia melaniny na poszczególnych etapach jej syntezy.

Jak wygląda procedura zabiegowa?

Zabieg jest wykonywany przez lekarza dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej. W trakcie wizyty lekarz przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad lekarski, przedstawia procedury wykonania zabiegu i przygotowuje obszar zabiegowy do nałożenia specjalistycznych preparatów. Na przygotowaną skórę nakładany jest krem Cosmelan 1, który wykazuje silne działanie depigmentacyjne. W cenie zabiegu pacjent otrzymuje krem Cosmelan 2, który nakładany jest na obszar skóry poddany zabiegowy, w celu potrzymania efektów działania zabiegów. Krem Cosmelan 2 reguluje również wydzielanie łoju, a także zamyka pory (szczególnie polecany w terapii skóry tłustej i mieszane), zapobiega działaniu hiperpigmentacji, chroni skórę przed negatywnymi skutkami promieniowania ultrafioletowego w trakcie trwania terapii wybielającej.

Jakie są efekty zabiegu?

Jednorazowa kuracja Cosmelan® pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów przy większym profilu bezpieczeństwa. Cosmelan jest jedyną skuteczną terapią pozwalającą pozbyć się przebarwień o różnej etiologii i lokalizacji w mniej niż 20 dni. Terapia Cosmelan jest dopasowana do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta, wymaga różnego czasu stosowania w zależności od fototypu skóry.
W 99% przypadków, intensywność zabarwienia plam ulega redukcji o 95%. Jeśli leczenie preparatem Cosmelan® zostanie przerwane, przebarwienia mogą pojawić się ponownie, ponieważ terapia nie eliminuje tendencji hiperpigmentacji, a jedynie ją przerywa.

Jakie są zalecenia przed podjęciem decyzji o wykonaniu zabiegu?

Terapię preparatem Cosmelan zaleca się zastosować po południu lub w dzień wolny od pracy i innych obowiązków. Jest to pomocne, gdyż w trakcie 2 pierwszych dni po zabiegu i w przypadku skóry bardzo wrażliwej, może być ona bardzo zaczerwieniona. Zaczerwienienie jest normalną reakcją skóry na działanie substancji depigmentacyjnych zawartych w Cosmelanie. Dodatkowo można zaobserwować uczucie napięcia, pieczenia i łuszczenia się skóry, jednak jest to niwelowane przy pomocy specjalistycznych kremów przepisanych przez lekarza wykonującego zabieg.

 

cosmelan 4

 

Umów wizytę

Badź naturalnie piękna

Zadzwoń 537 10 10 18
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Revival Clinic, przy ul. Branickiego 10) jedynie do kontaktu ze mną.
Zostaw numer
oddzwonimy!