Klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

Olśnij wszystkich swoją urodą

Leczenie chrapania

Chrapanie to wibracja języczka i podniebienia miękkiego podczas wdechu. Najczęściej występuje podczas snu. Choć nie zagraża życiu, może być objawem groźnego bezdechu sennego. Chrapanie może utrudniać sen osobie dotkniętej tym problemem i innym, śpiącym w pobliżu. Ocenia się, że około 30% dorosłych ludzi chrapie.
Przyczyną chrapania jest utrudniony przepływ powietrza przez drogi oddechowe, co powoduje turbulencje wprawiające podniebienie i języczek w drgania.

Jak leczyć chrapanie?

W Revival Clinic proponujemy Bezinwazyjne leczenie chrapania – NightLase™
NightLase to szybka i bezinwazyjna metoda podnosząca jakość snu pacjenta. Zabieg NightLase, dzięki zastosowaniu promieniowania lasera Er:YAG Fotona o delikatnym, powierzchownym działaniu, zmniejsza występowanie bezdechów oraz amplitudę chrapania.

Do zabiegu nie jest wymagane żadne znieczulenie. W czasie zabiegów NightLase światło lasera
podgrzewa tkankę, powodując kontrakcję kolagenu, a co za tym idzie usztywnienie tkanki. To z kolei ma wpływ na złagodzenie wibracji miękkich części podniebienia wraz z języczkiem oraz zmniejszenie występowania bezdechów.
Pełna procedura zabiegowa składa się z trzech odrębnych zabiegów wykonywanych w czasie 6 tygodni. Na pojedynczy zabieg składa się faza wstępna oraz finalna.

chrapanie1

Zabieg polega na naświetlaniu kolejnych obszarów jamy ustnej, zgodnie z parametrami zamieszczonymi w powyższej tabeli.

W pierwszej kolejności jest to podniebienie miękkie, wraz z języczkiem (2, 4). Następnie przechodzimy na obszar przedniego łuku podniebienno-językowego (1,3), tylnego łuku podniebiennojęzykowego wraz z migdałkami (5,6), a w końcu na obszar boczny języka oraz jego podstawę (7, 8).

chrapanie2

 

Rezultaty Zabiegowe

chrapanie3

Rezultaty zabiegowe zostały ocenione na podstawie ankiet pacjenta, a także badań przeprowadzonych przy użyciu polisomnografii (Klinika Uniwersytecka Golnik, Słowenia). U wszystkich pacjentów poddanych terapii stwierdzono poprawę już po pierwszym zabiegu. U większości pacjentów drugi zabieg dał doskonałe lub bardzo dobre rezultaty, u około 20% stwierdzono dobry rezultat. Rezultat zabiegów utrzymuje się przez okres do jednego roku. W przypadku stwierdzenia nawrotów chrapania należy przeprowadzić kolejną sesję zabiegową.

Olśnij wszystkich swoją urodą

Zmiany w obrębie odbytu i odbytnicy

Metody leczenia w przypadku zmian w obrębie odbytu i odbytnicy to zarówno klasyczne metody chirurgiczne, jak i metody z użyciem lasera.

Więcej informacji
Kłykciny kończyste

Możliwe metody leczenia to laserowa waporyzacja laserem C02, laserowa koagulacja laserem Nd:Yag, wymrażanie zmian krioterapią lub kriochirurgią, zastosowanie elektrokoagulatora, łyżeczkowanie zmian oraz forma farmakologiczna.

Więcej informacji
Grudki perliste

Najbezpieczniejszą i najbardziej skuteczną metodą redukcji grudek perlistych jest użycie lasera C02 o długości 10600 nm. Laser bezpośrednio podczas jednego zabiegu odparowuje zmiany, a po zabiegu nie ma żadnego bliznowacenia czy innego uszkodzenia.

Więcej informacji
Rektoskopia

Rektoskopia jest badaniem pozwalającym lekarzowi na bezpośrednie oglądanie śluzówki odbytu i końcowego odcinka jelita grubego. Badanie przeprowadza się przy użyciu rektoskopu, instrumentu wyposażonego w układ optyczny przenoszący obraz z wnętrza ciała.

Więcej informacji
Proktologia

W medycynie istnieje wiele sposobów leczenia hemoroidów. Wyróżniamy między innymi takie sposoby, jak: metoda Barrona (podwiązanie gumką), skleroterapia, metody kauteryzacyjne np. kriochirurgia, leczenie laserowe czy elektrokauteryzacja.

Więcej informacji
Puregraft

Jest to specjalistyczny system umożliwiający wykonanie autologicznego przeszczepu oczyszczonego i sterylnego tłuszczu. Jest to zamknięty system, charakteryzujący się szybkością oraz wydajnością oczyszczania pobranego tłuszczu, co gwarantuje najwyższą jakość wykonanego przeszczepu.

Więcej informacji
Leczenie przerosłych blizn i keloidów

Leczenie przerosłych blizn i keloidów. Skontaktuj się z nami w celu uzyskania szczegółowych informacji. Zapraszamy na konsultacje.

Więcej informacji
Laserowe usuwanie zmian skórnych

Laserowe usuwanie zmian skórnych. Skontaktuj się z nami w celu uzyskania szczegółowych informacji. Zapraszamy na konsultacje.

Więcej informacji
Histopatologia

Histopatologia. Skontaktuj się z nami w celu uzyskania szczegółowych informacji. Zapraszamy na konsultacje.

Więcej informacji
Szycie ran

Szycie ran. Skontaktuj się z nami w celu uzyskania szczegółowych informacji. Zapraszamy na konsultacje.

Więcej informacji

Umów wizytę

Badź naturalnie piękna

Zadzwoń 537 10 10 18
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Revival Clinic, przy ul. Branickiego 10) jedynie do kontaktu ze mną.
Zostaw numer
oddzwonimy!