Klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

Olśnij wszystkich swoją urodą

COSMELAN – redukcja przebarwień

Co to jest Cosmelan?

Jest to najskuteczniejsza na rynku kuracja wybielająca służąca do terapii depigmentacyjnych. Posiada formułę złożoną z wielu substancji o rozjaśniającym natychmiastowym działaniu takich jak: kwas kojowy, kwas fitowy, arbutyna, palmitynian retinolu czy też kas askorbowy.

Jakie są wskazania do wykonania zabiegu Cosmelan?

  • plamy o podłożu hormonalnym (melasma – wszystkie typy)
  • przebarwienia posłoneczne

Jakie są elementy wchodzące w skład zabiegu ?

Preparaty wchodzące w skład zestawu Cosmelan to:
Płyn odtłuszczający – nakładany w gabinecie głęboko oczyszcza, usuwa martwe komórki z powierzchni skóry i odtłuszcza skórę, zwiększa penetrację składników aktywnych kremu Cosmelan 1.

Jaki jest mechanizm działania zabiegu?

Mechanizm działania Cosmelan® jest oparty na wykorzystaniu substancji hamujących tyrozynazę (kluczowy enzym w procesie formacji melaniny). Zestaw substancji obecnych w Cosmelan® reguluje proces tworzenia melaniny na poszczególnych etapach jej syntezy.

Jak wygląda procedura zabiegowa?

Zabieg jest wykonywany przez lekarza dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej. W trakcie wizyty lekarz przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad lekarski, przedstawia procedury wykonania zabiegu i przygotowuje obszar zabiegowy do nałożenia specjalistycznych preparatów. Na przygotowaną skórę nakładany jest krem Cosmelan 1, który wykazuje silne działanie depigmentacyjne. W cenie zabiegu pacjent otrzymuje krem Cosmelan 2, który nakładany jest na obszar skóry poddany zabiegowy, w celu potrzymania efektów działania zabiegów. Krem Cosmelan 2 reguluje również wydzielanie łoju, a także zamyka pory (szczególnie polecany w terapii skóry tłustej i mieszane), zapobiega działaniu hiperpigmentacji, chroni skórę przed negatywnymi skutkami promieniowania ultrafioletowego w trakcie trwania terapii wybielającej.

Jakie są efekty zabiegu?

Jednorazowa kuracja Cosmelan® pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów przy większym profilu bezpieczeństwa. Cosmelan jest jedyną skuteczną terapią pozwalającą pozbyć się przebarwień o różnej etiologii i lokalizacji w mniej niż 20 dni. Terapia Cosmelan jest dopasowana do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta, wymaga różnego czasu stosowania w zależności od fototypu skóry.
W 99% przypadków, intensywność zabarwienia plam ulega redukcji o 95%. Jeśli leczenie preparatem Cosmelan® zostanie przerwane, przebarwienia mogą pojawić się ponownie, ponieważ terapia nie eliminuje tendencji hiperpigmentacji, a jedynie ją przerywa.

Jakie są zalecenia przed podjęciem decyzji o wykonaniu zabiegu?

Terapię preparatem Cosmelan zaleca się zastosować po południu lub w dzień wolny od pracy i innych obowiązków. Jest to pomocne, gdyż w trakcie 2 pierwszych dni po zabiegu i w przypadku skóry bardzo wrażliwej, może być ona bardzo zaczerwieniona. Zaczerwienienie jest normalną reakcją skóry na działanie substancji depigmentacyjnych zawartych w Cosmelanie. Dodatkowo można zaobserwować uczucie napięcia, pieczenia i łuszczenia się skóry, jednak jest to niwelowane przy pomocy specjalistycznych kremów przepisanych przez lekarza wykonującego zabieg.

 

cosmelan 4

 

Umów wizytę

Badź naturalnie piękna

Zadzwoń 537 10 10 18