Klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

Olśnij wszystkich swoją urodą

Makijaż permanentny

Makijaż permanentny Long-Time-Liner®Conture®Make-up uznawany jest za najbardziej precyzyjną i bezpieczną metodę makijażu permanentnego na świecie. Nakładany jest w zewnętrzne warstwy skóry- naskórek, nie dochodzi do krwawienia i zbytniego opuchnięcia. Można go poprawiać, odświeżać, zastępować innymi kolorami lub pozostawić do całkowitego wyblaknięcia. Makijaż wykonany tą metodą wygląda bardzo subtelnie i naturalnie.

Makijaż permanentny jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które w sposób naturalny chcą zaakcentować swoją urodę. Makijażem można optycznie powiększyć usta i nadać im odpowiednią barwę, stworzyć perfekcyjny kształt brwi, podkreślić oprawę oczu.  Jest bardzo wygodnym, a zarazem praktycznym rozwiązaniem. Przed zabiegiem linergistka rysuje na skórze za pomocą kredki odpowiednie kontury, aby można było wspólnie dokonać korekty rysunku.

Makijaż Conture®Make-up nakładany jest za pomocą urządzenia wyposażonego w jednorazową, bardzo cienką igłę wykonaną z chirurgicznej stali szlachetnej. Przy wykorzystaniu specjalnej techniki rysuje się precyzyjne kreski na skórze. Dzięki pracy jedną igiełką gwarantujemy najlepszą jakość, perfekcyjny kształt i idealną, równomierną pigmentację, która daje radość i zadowolenie z własnego wyglądu.

Bezpieczne, niealergizujące pigmenty pochodzenia mineralnego (uzyskujące certyfikaty, oraz spełniające międzynarodowe normy i rozporządzenia dotyczące produktu medycznego i kosmetycznego) w dużej gamie kolorystycznej, dają możliwość dopasowania odcienia do potrzeb i urody klienta. Trwałość makijażu to 1,5-3 lat. Zależy to od użytego koloru, typu skóry, ekspozycji na słońce, głębokości pigmentacji, zabiegów kosmetycznych jakimi poddaje się osoba u której wykonano makijaż.

W pierwszych dniach po zabiegu makijaż jest intensywny, po kilku dniach zblednie i stanie się delikatniejszy. Delikatna opuchlizna i zaczerwienienie jest sprawą naturalną i zniknie po krótkim czasie. Podrażniona igłą wierzchnia warstwa naskórka może złuszczać się około tygodnia, usta i oczy około czterech dni. Makijaż w tym czasie blednie nawet do 50% barwy wyjściowej. Jest to proces jak najbardziej naturalny. Bardzo ważne jest w tym czasie nawilżanie skóry preparatami które poleci wykonująca zabieg Linergistka. Miejsca poddane zabiegowi należy traktować ze szczególną delikatnością. Nie wolno wykonywać peelingów, trzeć, moczyć, myć mydłem, ani smarować innymi kosmetykami niż zalecone przez linergistkę. Nie można też wykonywać makijażu za pomocą cieni, maskary do rzęs, pomadek, kredek do brwi. Po 2 tygodniach od zabiegu wykonuje się korektę, dzięki czemu wzmacnia się efekt, uzupełnia ubytki, dopracowuje kształt. Korekta wliczona jest w cenę zbiegu. Przez trzy tygodnie po zabiegu nie można korzystać z basenu, sauny, solarium, zabiegów SPA. Skóry po zabiegu nie należy trzeć, złuszczać ani drażnić w inny sposób.

Braue2009BRWI
Pigmentacja metodą włoskową to najnowsza technika makijażu trwałego opracowana przez niemieckich wizażystów Long Time Liner dla osób pozbawionych brwi lub pragnących uzyskać naturalny efekt zagęszczenia włosków.

Perfekcyjnie dobrany kształt brwi za pomocą makijażu Conture Make-up podkreśla charakter twarzy, wyrównuje asymetrie, wypełnia braki we włoskach, gwarantuje perfekcyjny łuk każdego dnia.
Najlepiej jest nie depilować brwi przez ok. 1 miesiąc przed zabiegiem. Dzięki temu linergistka będzie mogła dobrać odpowiedni kształt brwi. Należy nawilżać skórę jeżeli jest zbyt sucha, na zgrubiałą i łuszczącą się wykonać peeling, zbyt tłustą oczyścić.

 

Lid2009OCZY
Kreski na górnej i dolnej powiece, precyzyjnie rysowane pomiędzy rzęsami optycznie zagęszczą i pogrubią rzęsy. Dzięki nim oczy staną się wyraźniejsze.
Kreski dekoracyjne to dodatkowo pogrubione i wydłużone kreski na górnej powiece, charaktery-styczne dla makijażu w stylu lat 60-tych. Polecane dla Pań stosujących pełny make-up na co dzień oraz uwodzicielek chcących czarować spojrzeniem. Zanim zostanie wykonany makijaż permanentny oczu trzeba zadbać o to, aby skóra powiek była odpowiednio nawilżona i wygładzona. W przypadku powiek wrażliwych i skłonnych do opuchnięć można wcześniej przyjmować kapsułki homeopatyczne z arniki. Jeśli rzęsy farbowane są henną, bądź stosowana jest odżywka do rzęs, makijaż permanentny wykonuje się po około 2 tygodniach po wykonaniu henny i miesiąc po odstawieniu odżywki.

 

Lippen2009USTA
Nadając ustom idealny kontur, likwidujemy ich asymetrię, korygujemy kształt, powiększając lub pomniejszając je optycznie. Wypełnienie ust kolorem nie tylko niweluje naturalne nierówności pigmentacyjne, ale też daje efekt pudrowych, naturalnych, świeżych ust lub nasyconych, intensyw-nie zarysowanych z wyraźnym konturem. Wszystko zależy od typu urody i gustu klientki.
Lip light to dodatkowe rozświetlenie ponad górną wargą, które powiększy optycznie zbyt płaskie usta. Bardzo efektownie uwydatnia wargi i nadaje trójwymiarowy wygląd. Lip light nie jest pogru-bieniem konturu, lecz techniką opracowaną przez wizażystów Long-Time-Liner, aby osiągnąć jeszcze wyższy poziom i satysfakcję klientów.
Ważne aby usta przed zabiegiem były odpowiednio nawilżone. Przy spierzchniętych, łuszczących się ustach zaleca się wykonać zabieg mikrodermabrazji, kawitacji. Dzięki temu barwnik lepiej się przyjmie, usta będą bardziej wyraźne, a efekt dłużej się utrzyma.
Zalecane jest przyjmowanie 3 dni przed zabiegiem i 3 dni po tabletek HEVIRAN 400, 2 razy dziennie, po wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Lek ten chroni przed wystąpieniem opryszczki. W przypadku wrażliwej skóry, skłonnej do opuchnięć można wcześniej przyjmować kapsułki homeopatyczne z arniki.
Przeciwwskazaniem do wykonania makijażu permanentnego ust są wypełniacze i ostrzyknięcie ust. Jeżeli są dopiero planowane, lepiej wykonać je po makijażu.

WSZYSTKO CO MUSISZ WIEDZIEĆ NA TEMAT MAKIJAŻU PERMANENTNEGO LONG-TIME-LINER

Co to jest makijaż długotrwały Conture®Make-up?
Jest to makijaż długotrwale podkreślajacy naturalne piękno.
Makijaż Conture®Make-up utrzymuje się przez okres od 1,5 do 3 lat w zależności od indywidualnej szybkości regeneracji naskórka u klientki, rocznie schodzi około 20 – 30% intensywności. Makijaż Conture®Make-up można poprawiać, odświeżać, zastępować innymi kolorami lub pozostawić do momentu całkowitego rozjaśnienia.

Makijażem Conture®Make-up można

– nadać idealny łuk brwiowy, poprzez metodę włoskową zagęścić włoski lub uzupełnić luki,
– podkreślić kształt oka naturalną kreską dającą efekt zagęszczenia rzęs powieki górnej i dolnej, lub nadać kresce formę bardziej dekoracyjną
– wydobyć kształt ust poprzez wypełnienie kolorem, wyrównanie asymetrii, powiększenie lub pomniejszenie
– rozświetlić przestrzeń ponad ustami dając ich optyczne powiększenie
– wykonać pigmentację korekcyjną po źle wykonanym makijażu permanentnym
– wykonać pigmentację medyczną.

Pigmentacji dokonuje się po wcześniejszym ustaleniu koloru pigmentu, odpowiednim nadaniu idealnego kształtu wg kanonów wizażu, kolorytu skóry i oczekiwań klientki.

Komu zaleca się makijaż semipermanentny?

Zabieg makijażu semipermanentnego Conture®Make-up przyniesie największe korzyści osobom chcącym podkreślić swoje naturalne piękno w sposób długotrwały, ale delikatny, Makijaż semipermanentny nadaje się dla osób w każdym wieku, kobiet i mężczyzn, spędzających dużo czasu przed lustrem lub nie mających na to czasu.

Szczególnie zalecany jest:

– Aktorom, aktorkom, osobom pracującym w telewizji, które zawsze muszą dobrze wyglądać, gdyż są często oceniane przez opinię publiczną.
– Sportowcom, trenerom fitnesu i profesjonalnym pływakom, którzy chcą zachować piękny wygląd podczas ćwiczeń, pocenia się lub pływania.
– Osobom z wadami wzroku lub mającymi problem z drżeniem dłoni, a chcymi mieć idealne, wolne od smug łuki brwiowe, kreski na powiekach lub kontury ust każdego ranka.
– Conture®Make-up poleca się również osobom cierpiącym na zaburzenia porostu włosów na brwiach i rzęsach, deformację warg lub mają blizny.
– Osobom borykającym się z utratą włosów z powodu łysienia plackowatego, trichotillomanii lub po przebytej chemioterapii.
– Osobom cierpiącym na deformacji warg z powodu rozszczepu wargi/podniebienia, wirusa opryszczki pospolitej, wirusa liszaja zakaźnego.
– Osobom mającym blizny powypadkowe, oparzeniowe, pooperacyjne lub po laseroterapii.

Jaka jest różnica pomiędzy makijażem permanentnym a semipermanentnym makijażem Conture®Make-up?

Makijaż permanentny oraz tatuaże są nakładane na głębsze warstwy skóry właściwej (łac. dermis i hypodermis), gdzie pozostają już na zawsze. Nie można już zmienić ich kształtu ani koloru, a ich usunięcie nie jest łatwe. Ponieważ makijaż semi-permanentny Long-Time-Liner®Conture®Make-up penetruje tylko zewnętrzne warstwy skóry, klientka może wybrać pomiędzy przedłużeniem trwałości makijażu, jego zmienieniem lub pozostawieniem do czasu zniknięcia. Ponieważ makijaż semipernamentny Conture®Make-up nakładany jest na zewnętrzną warstwę skóry – naskórek, nie dochodzi tutaj do krwawienia i zbytniego opuchnięcia, można go poprawiać, odświeżać, zastępować innymi kolorami lub pozostawić do momentu całkowitego wyblaknięcia. Dzięki pracy jedną igiełką gwarantujemy najlepszą jakość, perfekcyjny kształt i idealną, równomierną pigmentację, która daje radość i zadowolenie z własnego wyglądu. Bezpieczne, niealergizujące pigmenty medyczne w dużej gamie kolorystycznej, dają możliwość dopasowania odcienia do potrzeb i urody Klienta.

W jaki sposób nakłada się makijaż semipermanentny Conture®Make-up?

Makijaż Conture®Make-up nakładany jest za pomocą urządzenia przypominającego kształtem pióro wyposażonego w jednorazową, ultracienką igłę, grubości igły do akupunktury, wykonaną z chirurgicznej stali szlachetnej, przy wykorzystaniu specjalnej techniki rysuje się precyzyjne kreski na skórze.

Czy makijaż Conture®Make-up jest bezpieczny?

Oczywiście! Wszystkie pigmenty oraz urządzenia do pigmentacji Long-Time-Liner podlegają regulacjom prawa medycznego, są testowane i zgodne z europejskimi standardami norm ISO13485. Pigmenty są testowane pod względem reakcji alergicznych, odkażone, nieorganiczne, pochodzenia mineralnego. Nie wywołują niebezpiecznych reakcji podczas badań rezonansem magnetycznym.

W jaki sposób określa się pożądany wygląd, kształt i kolor brwi, kresek na powiekach oraz ust?

Linergistka® dobiera kolor i kształt najlepiej pasujący do indywidualnych cech urody każdej klientki. Przed zabiegiem linergistka rozrysowuje wstępnie makijaż Conture®Make-up za pomocą kredek do makijażu. Jeśli klientka jest zadowolona z rozrysunku wstępnego, zabieg można rozpoczynać. W ciągu kolejnych 10 dni – do 2 tygodni linergistka zaprasza na nieodpłatną korektę, na której będzie dopracowywała kształt i kolor makijażu oraz utrwali efekt.

Ile czasu taki trwa zabieg ?

Konsultacja z nową klientką, rysunek wstępny i zabieg jednej partii: ok 3 godzin
Poprawki u nowej klientki: ok 1,5-2 godzin.
Odświeżenie makijażu między rokiem do półtora roku u stałej klientki: ok 1 godziny.
Podane jednostki czasu są uśrednione i dotyczą zabiegów przeprowadzonych w czasie jednej usługi.

Kto przeprowadza zabieg?

Makijaż wykonywany jest przez certyfikowaną linergistkę makijażu semipermanentnego Long-Time-Liner®, która przeszła dogłębne szkolenie z zakresu artystycznych aspektów makijażu, teorii makijażu Conture®Make-up, sterylizacji oraz dermatologii. Żeby otrzymać certyfikat Linergistki® należy przejść intensywne szkolenie oraz zdobyć wiele umiejętności i sporą wiedzę na temat metody, urządzenia oraz pigmentów.

Czy zabieg jest bolesny?

Ze względu na płytką pigmentację do trzeciej warstwy naskórka nie dochodzi podczas pigmentacji do krwawienia, jednak przebiegają tutaj drobne zakończenia nerwowe. Klientki mogą odczuwać pewien dyskomfort, w zależności od indywidualnego progu bólu. Większość klientek odczuwa drapanie. Przed zabiegiem i w trakcie na skórę nakłada się dezynfektant z dodatkowym działaniem znieczulającym, co skutecznie zapewnia ulgę od nieprzyjemnych odczuć.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

– Cukrzyca w zaawansowanym stadium

– Łuszczyca

– Leki sterydowe

– Aktywny wirus opryszczki

– Ciąża

– Choroba krwi (Hemofilia)

– Żółtaczka

– Choroby gałki ocznej

– Podwyższona temperatura

– Powiększone usta (makijaż wykonuje się 6 miesięcy przed lub po zabiegu)

– Osoby w trakcie leczenia choroby nowotworowej

– Osoby zakażone wirusem HIV

– Alergie

– Skóra wrażliwa

Umów wizytę

Badź naturalnie piękna

Zadzwoń 537 10 10 18