Klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

Olśnij wszystkich swoją urodą

Sculptra – kwas polimlekowy

Przywracamy to, co zabrał czas.
Naturalnie. Stopniowo. Na długo.

Sculptra działa subtelnie, ale skutecznie. Pierwsze rezultaty działania preparatu są widoczne po około 6 tygodniach od pierwszego z trzech zalecanych zabiegów i utrzymują się nawet przez dwa lata.

Sculptra jest preparatem bezpiecznym, bo całkowicie biokompatybilnym z ciałem ludzkim. Do wstrzyknięć wykorzystywana jest zawiesina mikrocząsteczek kwasu L-polimlekowego pobudzającego skórę do samodzielnej regeneracji.

Działania niepożądane, które mogą towarzyszyć zabiegom iniekcji, ustępują zwykle w ciągu 2–6 dni. Należą do nich przejściowe krwawienie, ból i zaczerwienienie skóry w miejscu wkłucia oraz lekki obrzęk.

Jak działa Sculptra?

Preparat Sculptra jest zawiesiną mikrocząsteczek kwasu L-polimlekowego w sterylnej wodzie do wstrzyknięć. Wprowadzona podskórnie lub głęboko śródskórnie Sculptra pobudza organizm do samodzielnej produkcji kolagenu. W ciągu kilku dni od zabiegu zawarta w preparacie woda zostaje wchłonięta i zmarszczki ponownie stają się widoczne. Następnie mikrocząsteczki substancji czynnej preparatu Sculptra inicjują naturalny proces wypełniania zmarszczek i ujędrniania skóry. Już po serii zabiegów (średnio pacjent potrzebuje 3 zabiegów w serii) – wykonanych w odstępach nie krótszych niż co 6 tygodni – widoczna jest stopniowa, lecz zauważalna poprawa stanu skóry, która zyskuje naturalny młodzieńczy wygląd. W odróżnieniu od innych kuracji uzyskany efekt utrzymuje się do 2 lat. Po zabiegu lekarz zaleci delikatny masaż w miejscu podania preparatu w celu właściwej dystrybucji produktu.

Przeciwwskazania

  • ciąża
  • karmienie piersią
  • infekcje skóry w miejscach, w których miałby zostać przeprowadzony zabieg
  • nadwrażliwość na kwas polimlekowy
  • skłonność do powstawania bliznowców
  • opryszczka
  • choroby o podłożu autoimmunologicznym

Na których partiach twarzy może być stosowana Sculptra?
Sculptra może być z powodzeniem stosowana na prawie na całej powierzchni twarzy.

Jak długo trwa pojedynczy zabieg?
Czas zabiegu jest uzależniony od liczby obszarów skóry objętych kuracją oraz od efektów, jakie chce uzyskać pacjent. Zazwyczaj pojedynczy zabieg z użyciem preparatu Sculptra trwa od 20 do 30 minut.

Ile zabiegów należy wykonać?
Pożądane rezultaty uzyskuje się zwykle po wykonaniu 3 zabiegów na przestrzeni 2–3 miesięcy.

Czy efekty działania preparatu Sculptra są widoczne natychmiast po zabiegu?
Odmładzające działanie preparatu Sculptra polega na tym, że w naturalny sposób pobudza skórę do produkcji własnego kolagenu. Właśnie dlatego efekt działania preparatu nie jest widoczny zaraz po zabiegu i pojawia się zwykle po upływie 4 do 6 tygodni. Wówczas konieczna jest ocena stanu skóry przez lekarza, który zadecyduje, czy potrzebne będą dodatkowe zabiegi.

Czy po zabiegu mogą wystąpić działania niepożądane?
Jak każdy zabieg również iniekcje Sculptrą mogą powodować działania niepożądane. Zaczerwienienie, obrzęk, swędzenie i ból to najczęściej zgłaszane przez pacjentów dolegliwości, które ustępują zwykle w ciągu 2 do 6 dni.

Czy zabieg preparatem Sculptra jest bolesny?
Preparat Sculptra wstrzykiwany jest głęboko śródskórnie lub podskórnie za pomocą cienkiej igły. Zabieg nie jest bolesny, choć może wywoływać lekki dyskomfort. Przed jego wykonaniem lekarz może miejscowo znieczulić obszar skóry objęty kuracją.

Umów wizytę

Badź naturalnie piękna

Zadzwoń 537 10 10 18