Ortopedia

Ortopedia

Dział Ortopedii w Revival Clinic

Dział ortopedii Revival Clinic specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego. W ramach tej dziedziny oferowane są różne zabiegi, takie jak konsultacje ortopedyczne z USG, iniekcje, które mają na celu poprawę stanu stawów i tkanek okołostawowych. W ramach kliniki ortopedycznej przeprowadza się również blokady stawów oraz tkanek okołostawowych, które są skuteczne w leczeniu zapaleń stawów, chorób zwyrodnieniowych oraz urazów. Punkcja pod kontrolą USG pozwala na pobranie próbek płynu z torbieli, ganglionu, kaletki lub krwiaka, dzięki czemu możliwe jest szybkie i skuteczne postawienie diagnozy oraz wybór właściwego leczenia. Dział ortopedii oferuje pacjentom wiele innowacyjnych i bezpiecznych metod leczenia, które pozwalają na szybkie i skuteczne zwalczanie dolegliwości bólowych i poprawę jakości życia.

USG – badanie dynamiczne
Podczas badania dynamicznego w USG można ocenić stabilność stawu oraz tkanek okołostawowych (takich jak ścięgna, czy więzadła) w ruchu.
Jest to zdecydowana zaleta ultrasonografii, która pozwala wychwycić część patologii niewidocznych w badaniach statycznych, takich jak tomografia, czy rezonans magnetyczny.

Lista zabiegów ortopedycznych wykonywanych w Revival Clinic

Konsultacja ortopedyczna z USG

Konsultacja ortopedyczna z USG to zabieg diagnostyczny, który polega na badaniu ultrasonograficznym układu mięśniowo-szkieletowego pacjenta przez lekarza ortopedę. Podczas zabiegu, specjalista przeprowadza szczegółowe badanie ultrasonograficzne obszaru, który wymaga diagnostyki, co umożliwia dokładną ocenę stanu narządów mięśniowo-szkieletowych i określenie ewentualnych patologii. Konsultacja pozwala na wczesne wykrycie i określenie metod leczenia chorób układu mięśniowo-szkieletowego oraz monitorowanie postępu terapii.

Iniekcja dostawowa z kwasem hialuronowym pod kontrolą USG

Iniekcja dostawowa z kwasem hialuronowym pod kontrolą USG to zabieg, który polega na podaniu preparatu zawierającego kwas hialuronowy bezpośrednio do stawu pod kontrolą ultrasonografu. Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem naszego organizmu, który chroni i nawilża stawy. Zabieg ten jest wykonywany przez lekarza ortopedę i polega na wprowadzeniu igły do stawu, pod kontrolą ultrasonografu, a następnie podaniu preparatu z kwasem hialuronowym. Dzięki kontrolowanemu podaniu preparatu, zabieg jest bezpieczny i minimalnie inwazyjny. Iniekcja dostawowa z kwasem hialuronowym pod kontrolą USG jest stosowana w leczeniu różnych schorzeń stawów, takich jak stany pourazowe czy też choroby zwyrodnieniowe stawów. Preparat z kwasem hialuronowym działa przede wszystkim jako środek przeciwbólowy i przeciwzapalny, a także poprawia elastyczność chrząstki stawowej. Dzięki temu zabiegowi pacjenci mogą szybciej odczuć ulgę w bólu stawów, odraczając zabieg protezoplastyki stawu.

Uwaga: Przed zabiegiem wymagana jest konsultacja kwalifikująca Pacjenta do terapii

Ostrzyknięcie osoczem bogatopłytkowym PRP pod kontrolą USG

Ostrzyknięcie osoczem bogatopłytkowym PRP pod kontrolą USG to innowacyjny i bezpieczny zabieg medyczny, który polega na pobraniu krwi pacjenta, a następnie jej przetworzeniu w celu otrzymania osocza bogatopłytkowego. Osocze bogatopłytkowe jest bogate w czynniki wzrostu, które przyspieszają proces regeneracji tkanek. Zabieg ten jest wykonywany przez ortopedę, a podczas jego przeprowadzania używa się kontrolowanej ultrasonograficznie igły. Podczas zabiegu, od pacjenta jest pobierana jest krew z której po odwirowaniu otrzymane jest osocze bogatopłytkowe, które następnie wprowadzane jest do chorego stawu pod kontrolą ultrasonografu. Ostrzyknięcie osoczem bogatopłytkowym PRP pod kontrolą USG jest stosowane w leczeniu różnych schorzeń stawów, takich jak urazy, choroby zwyrodnieniowe, a także stany przeciążeniowe. Preparat ten działa przede wszystkim jako środek regenerujący, przyspieszający proces gojenia i poprawiający jakość chrząstki stawowej. Dzięki temu zabiegowi pacjenci mogą szybciej powrócić do normalnego funkcjonowania.

Uwaga: Przed zabiegiem wymagana jest konsultacja kwalifikująca Pacjenta do terapii

Blokada stawu / tkanek okołostawowych pod kontrolą USG

Blokada stawu / tkanek okołostawowych pod kontrolą USG jest stosowana w leczeniu różnych schorzeń stawów, takich jak zapalenie stawów, choroby zwyrodnieniowe, a także urazy. Zabieg ten jest szybki i skuteczny, a także minimalnie inwazyjny, dzięki czemu pacjenci dość szybko odczuwają ulgę w bólu. Zabieg ten jest wykonywany przez lekarza ortopedę. Pacjentowi podawane jest miejscowe znieczulenie, a następnie igła jest wprowadzana do chorego stawu lub tkanek okołostawowych pod kontrolą ultrasonografu. Następnie wprowadzany jest lek, który działa miejscowo przeciwzapalnie.

Uwaga: Przed zabiegiem wymagana jest konsultacja kwalifikująca Pacjenta do terapii

Punkcja pod kontrolą USG

Punkcja pod kontrolą USG to zabieg, który polega na pobraniu próbki płynu z torbieli, ganglionu, kaletki lub krwiaka, przy użyciu ultrasonografii do celów diagnostycznych lub terapeutycznych. Zabieg ten jest wykonywany przez lekarza ortopedę Przed zabiegiem Pacjentowi podawane jest  miejscowo znieczulenie, a następnie igła jest wprowadzana do torbieli, ganglionu, kaletki lub krwiaka pod kontrolą ultrasonografu. Następnie pobierana jest próbka płynu, która zostaje zbadana w celu postawienia diagnozy. Jest to zabieg bezpieczny i skuteczny, który pozwala na szybką diagnozę i wprowadzenie odpowiedniego leczenia.

Barbotage pod kontrolą USG

Barbotage pod kontrolą USG to skuteczny i bezpieczny zabieg, który stosowany jest w leczeniu pacjentów z zwapnieniami w obrębie stożka rotatorów. Zabieg ten jest wykonywany przez lekarza ortopedę. Podczas zabiegu pacjent jest poddawany miejscowemu znieczuleniu, a następnie lekarz wprowadza igłę do stożka rotatorów pod kontrolą ultrasonografu. Następnie do obszaru zwapnienia wprowadzany jest roztwór soli fizjologicznej, a następnie jest on odsysany, co pozwala na usunięcie zwapnień. Jest to bezpieczny i skuteczny zabieg, który przynosi ulgę w bólu i poprawia funkcjonowanie ramienia.

Uwaga: Przed zabiegiem wymagana jest konsultacja kwalifikująca Pacjenta do terapii

Operacja cieśni nadgarstka

Operacja cieśni nadgarstka to zabieg chirurgiczny, który jest wykonywany w celu poprawy funkcji dłoni i złagodzenia objawów schorzenia medycznie zwanego zespołem cieśni nadgarstka. Cieśń nadgarstka to schorzenie, w którym nerw pośrodkowy zostaje uciśnięty w kanale nadgarstka, co prowadzi do bólu, mrowienia, osłabienia siły w dłoni oraz trudności w poruszaniu kciukiem, palcami i nadgarstkiem. Zabieg ten jest wykonywany przez lekarza ortopedę. Podczas zabiegu, lekarz wykonuje kilkucentymetrowe nacięcie skóry na nadgarstku i uwalnia nerw pośrodkowy poprzez przecięcie więzadła poprzecznego nadgarstka. Po zszyciu skóry  nałożony zostaje opatrunek. Zabieg ten jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Zabieg powoduje odbarczenie nerwu pośrodkowego i powrót jego funkcji. Po zabiegu, pacjent może odczuwać ból, obrzęk i sztywność, ale zwykle te objawy ustępują w ciągu kilku tygodni po operacji. Po operacji, pacjenci zwykle powinni unikać nadmiernego obciążania ręki, stosować zimne okłady i stosować się do zaleceń lekarza. Po kilkutygodniowej rehabilitacji pacjent odzyskuje pełną funkcję nadgarstka i całkowitą remisję dotychczasowych objawów.

Uwaga: Przed zabiegiem wymagana jest konsultacja kwalifikująca Pacjenta do terapii

Hydrodekompresja nerwu pośrodkowego pod kontrolą USG

Hydrodekompresja nerwu pośrodkowego to nieinwazyjna metoda leczenia cieśni nadgarstka z wykorzystaniem USG i cienkiej igły. Obecnie stanowi nowoczesny zamiennik operacyjnego odbarczenia nerwu i wiąże się z krótkim czasem rekonwalescencji oraz szybkim powrotem do pracy zawodowej i codziennych aktywności. Ze względu na nieinwazyjny charakter metody leczenia przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są jedynie zmiany skórne czy infekcyjne w okolicy kanału nadgarstka. Sam zabieg trwa ok 10-15 minut i w przeciwieństwie do otwartego zabiegu operacyjnego nie pozostawia blizny, a pacjent może od razu wrócić do wykonywania czynności dnia codziennego. Zabieg polega na uwolnieniu nerwu i wytworzeniu przestrzeni płynowej wokół niego, dzięki czemu nie jest on dalej uciskany, znika stan zapalny, a pacjent nie odczuwa już dolegliwości związanych z chorobą. Czas rekonwalescencji (unikanie przeciążenia nadgarstka) to zaledwie kilka dni. Jest to metoda, którą warto rozważyć we wczesnych stadiach choroby oraz jako pierwsza, najmniej inwazyjna technika leczenia zespołu cieśni nadgarstka. Cena zabiegu obejmuje wizytę kontrolną 2 tygodnie od daty zabiegu operacyjnego.

Uwaga: Przed zabiegiem wymagana jest konsultacja kwalifikująca Pacjenta do terapii

Przezskórne uwolnienie nerwu pośrodkowego pod kontrolą USG

Przezskórne uwolnienie nerwu pośrodkowego odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Polega na uwolnieniu więzadła poprzecznego nadgarstka, które uciska nerw pośrodkowy, za pomocą igły. Zabieg odbywa się pod kontrolą USG i zapewnia minimalne uszkodzenie tkanek otaczających nerw. Ze względu na nieinwazyjny charakter metody leczenia przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są jedynie zmiany skórne czy infekcyjne w okolicy kanału nadgarstka. Czas trwania zabiegu to ok 20-30 minut. Podobnie, jak przy zabiegu hydrodekompresji nerwu pośrodkowego, zabieg nie pozostawia blizny i pacjent może również wrócić do wykonywania czynności dnia codziennego od razu po zabiegu. Czas rekonwalescencji (unikanie przeciążenia nadgarstka) to ok tydzień. Jest to zabieg, który zalecany jest Pacjentom, u których po zabiegu hydrodekompresji powróciły objawy (z reguły po kilku latach). W razie nawrotów objawów po przezskórnym uwolnieniu nerwu pośrodkowego kolejnym etapem leczenia zespołu cieśni nadgarstka jest zabieg otwarty. Cena zabiegu obejmuje wizytę kontrolną 2 tygodnie od daty zabiegu operacyjnego.

Uwaga: Przed zabiegiem wymagana jest konsultacja kwalifikująca Pacjenta do terapii

Małoinwazyjne przezskórne uwolnienie przykurczu Dupuytrena

Małoinwazyjne przezskórne uwolnienie przykurczu Dupuytrena to nowoczesny i skuteczny zabieg stosowany w leczeniu tej choroby. Przykurcz Dupuytrena to choroba, w której tkanka łączna zaczyna tworzyć w nadgarstku pętle lub guzki, powodując zaciskanie palców i utrudnienia w ich rozłożeniu. Zabieg ten jest wykonywany przez lekarza ortopedę. Podczas zabiegu, lekarz wykonuje wprowadza cienką igłę, którą przeprowadza przez tkanki, aby uwolnić przykurcz. Następnie, pod kontrolą USG, chirurg przeprowadza delikatne ruchy, dzięki którym uwolnione zostaje przykurczone rozcięgno dłoniowe, przywracając ruchomość palcom. Zabieg ten jest wykonywany zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym i trwa około 30 minut. Jest to metoda małoinwazyjna, co oznacza, że ​​nie wymaga dużych nacięć, co skraca czas rekonwalescencji i zmniejsza ryzyko powikłań. Po zabiegu, pacjent zazwyczaj powinien unikać intensywnych ćwiczeń i prac wymagających dużego napięcia mięśni dłoni, ale już w ciągu kilku dni powinien odzyskać pełną ruchomość palców. Po kilkutygodniowej rehabilitacji pacjent odzyskuje pełną funkcję dłoni.

Uwaga: Przed zabiegiem wymagana jest konsultacja kwalifikująca Pacjenta do terapii

Przezskórna igłowa plastyka palca trzaskającego

Przezskórna igłowa plastyka palca trzaskającego to skuteczna i bezpieczna metoda leczenia tej dolegliwości, która minimalizuje ryzyko powikłań i skraca czas rekonwalescencji. Palce trzaskające występują, gdy dochodzi do zapalenia pochewek ścięgnistych zginaczy palców. Zaburzenia te mogą powodować ból i dyskomfort, a w skrajnych przypadkach prowadzić do ograniczenia ruchomości palca. Zabieg ten jest wykonywany przez lekarza ortopedę. Podczas zabiegu, lekarz wprowadza cienką igłę przez skórę i przeprowadza ją przez zgrubiałą pochewkę, uwalniając ścięgno zginacza palca. Dzięki temu ścięgno może swobodnie przesuwać się w kanale ścięgnistym, co eliminuje trzaskanie palca. Zabieg jest wykonywany zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym i trwa zaledwie kilka minut. Po zabiegu pacjent może wrócić do codziennych aktywności już w ciągu kilku dni. Dzięki temu pacjenci mogą szybko odzyskać pełną ruchomość i cieszyć się życiem bez bólu i dyskomfortu.

Uwaga: Przed zabiegiem wymagana jest konsultacja kwalifikująca Pacjenta do terapii

Założenie lekkiego wodoodpornego opatrunku gipsowego HM cast

Założenie lekkiego wodoodpornego opatrunku gipsowego HM cast to szybki i skuteczny sposób na stabilizację kończyny w przypadku urazów, złamań lub innych schorzeń narządu ruchu. HM cast to innowacyjny opatrunek gipsowy, który zapewnia większą swobodę ruchów niż tradycyjne gipsy. Podczas zabiegu lekarz nakłada specjalną podkładkę na skórę, a następnie formuje gips na kończynie pacjenta. HM cast jest wykonany z lekkiego i wytrzymałego materiału, co zapewnia komfort i wygodę podczas noszenia. Ponadto, opatrunek jest wodoodporny, dzięki czemu pacjent może swobodnie korzystać z prysznica lub kąpieli. Założenie lekkiego wodoodpornego opatrunku gipsowego HM cast to zabieg bezpieczny i skuteczny, który pozwala na szybkie unieruchomienie kończyny i przyspieszenie procesu gojenia się urazu lub złamania. Pacjenci mogą czuć się komfortowo i swobodnie podczas noszenia opatrunku, co minimalizuje negatywne skutki długotrwałego unieruchomienia.

Uwolnienie punktu spustowego

Uwolnienie punktu spustowego terapia punktów spustowych ma zastosowanie w leczeniu przewlekłego bólu przeciążeniowego w obrębie układu mięśniowo-szkieletowego. Bardzo często dolegliwości bólowe stawów i tkanek okołostawowych nie wynikają bezpośrednio z choroby tych struktur, lecz pochodzą z wzmożonego napięcia mięśni i otaczających je powięzi. Z racji braku choroby organicznej, pacjenci często latami szukają pomocy bez trafnej diagnozy. W przypadku terapii punktów spustowych efekt jest natychmiastowy i pacjenci po zabiegu są uwolnieni od przewlekłego bólu. Zabieg polega na przezskórnym wprowadzeniu cienkiej igły za pomocą której lekarz stymuluje mięsień i otaczającą go powięź aż do uzyskania całkowitego rozluźnienia. W niektórych przypadkach w przewlekłych stanach i znacznym napięciu tkanek wymagane jest uwolnienie kilku punktów, czasem nawet na osobnych sesjach. Zastosowanie środka miejscowo znieczulającego powoduje że pozabiegowe dolegliwości bólowe są zminimalizowane. Pacjenci po zabiegu instruowani są jak zachować uzyskany nowy zakres ruchu, po 2-3 dniach mogą wrócić w pełni do aktywności sportowych.

Revival Clinic

Zarezerwuj wizytę u lekarza ortopedy

Cennik

 

 

Zabieg Cena
Konsultacja lekarza specjalisty  210 PLN
Konsultacja ortopedyczna+Badanie USG stawu / tkanek okołostawowych  250 PLN
Iniekcja dostawowa z kwasem hialuronowym pod kontrolą USG 1000 PLN
PAKIET 3 zabiegów – Iniekcja dostawowa z kwasem hialuronowym pod kontrolą USG 2000 PLN
Ostrzyknięcie osoczem bogatopłytkowym PRP pod kontrolą USG 1500 PLN
PAKIET 3 zabiegów – Ostrzyknięcie osoczem bogatopłytkowym PRP pod kontrolą USG 3000 PLN
Blokada stawu / tkanek okołostawowych pod kontrolą USG 400 PLN
Punkcja (torbieli/gangliona/kaletki/krwiaka pod kontrolą USG  300 PLN
Barbotage – usunięcie zwapnień ze stożka rotatorów pod kontrolą USG 1000 PLN
Operacja cieśni nadgarstka 4000 PLN
Hydrodekompresja nerwu pośrodkowego pod kontrolą USG 1600 PLN
Przezskórne uwolnienie nerwu pośrodkowego pod kontrolą USG 2500 PLN
Małoinwazyjne przezskórne uwolnienie przykurczu Dupuytrena od 2500 PLN
Przezskórna igłowa plastyka palca trzaskającego 1500 PLN
Zmiana opatrunku 100 PLN
Zdjęcie opatrunku gipsowego 100 PLN
Usunięcie zespolenia (druty K) 100 PLN
Zmiana opatrunku gipsowego na lekki wodoodporny HM cast od 300 PLN
Założenie lekkiego wodoodpornego opatrunku gipsowego HM cast 250 PLN
Uwolnienie punktu spustowego od 200 PLN
Terapia punktów spustowych 400 PLN
Hydrodekompresja barku zamrożonego 900 PLN