CHIRURGIA

Podcięcie wędzidełka prącia

Podcięcie wędzidełka napletka

Podcięcie wędzidełka prącia to zabieg chirurgiczny mający na celu uwolnienie napletka

Zabieg podcięcia wędzidełka prącia przynosi trwały efekt i całkowicie eliminuje problem, podnosząc znacznie komfort współżycia seksualnego.

Wędzidełko napletka to niewielki fałd skórny, który usytuowany jest w dolnej części powierzchni żołędzia. Zadaniem wędzidełka jest łączenie żołędzia z napletkiem. Warto dodać, że jest ono niezwykle czułe na dotyk. Problem związany z wędzidełkiem prącia często jest powodowany wadą wrodzoną, którą na szczęście można łatwo skorygować.

Zabieg wykonywany po konsultacji lekarskiej

Koszt zabiegu
500 zł 

Czas zabiegu
Ok 40 min 

Znieczulenie
TAK 

Rekomendowana liczba zabiegów
1

Sugerowane odstępy między zabiegami

Obszar
 Ciało

Zarezerwuj wizytę u chirurga online.

Najczęstsze pytania naszych klientów

Wskazania

Wędzidełko napletka może być przyczyną dużych problemów podczas kontaktów seksualnych. Jeśli jest zbyt krótkie lub zbyt długie, może utrudniać współżycie oraz zachowanie właściwej higieny. Gdy wędzidełko rozwinie się prawidłowo, umożliwia zsuwanie napletka poza rowek zażołędny bez względu na to, czy penis pozostaje w fazie zwisu czy wzwodu. W przypadku krótkiego lub mało elastycznego wędzidełka prącia wygląda to nieco inaczej. W czasie stosunku mężczyzna może odczuwać ból, ponieważ dochodzi do nieprzyjemnego pociągania żołędzia. W takiej sytuacji może nawet dojść do nadpęknięcia wędzidełka lub do jego zupełnego przerwania, co kończy się krwawieniem. Te najczęściej ustępuję po uciśnięciu rany (jeśli pomimo tego krew nie przestaje wypływać, konieczna jest natychmiastowa konsultacja z lekarzem). Naderwane wędzidełko goi się, ale często tworzy się wtedy blizna, która doprowadza do jeszcze większego skrócenia wędzidełka.

Przeciwwskazania

według oceny lekarza przeprowadzającego konsultację chirurgiczną

Przygotowanie do zabiegu

Wymagane jest odbycie konsultacji chirurgicznej  podczas której specjalista zakwalifikuje pacjenta do zabiegu.

Opis zabiegu

Zabieg ten przeprowadza się przy użyciu skalpela lub nożyczek chirurgicznych. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około 30 minut.

Zastosowana technologia

Zabieg wykonywany jest metodą chirurgiczną

Zalecenia po zabiegu

Zalecenia wydawane przez lekarza

Czas gojenia wynosi 7-10 dni. Pełne wygojenie się rany trwa około 4-6 tygodni

Po operacji wędzidełka obowiązuje wstrzemięźliwość seksualna przez okres 4-5 tygodni aż do pełnego wygojenia rany pooperacyjnej. Po zabiegu może pojawić się niewielkie krwawienie, szczególnie podczas wzwodu. W przypadku wystąpienia krwawienia zaleca się uciśnięcie operowanej okolicy gazikiem przez kilka – kilkanaście minut. Jeśli krwawienie przedłuża się lub nie ustępuję należy skonsultować się z lekarzem.

Zabieg Cena
Podcięcie wędzidełka prącia 500 PLN