DERMATOLOGIA

Konsultacja dermatologiczna

Konsultacja dermatologiczna

Konsultacja dermatologiczna ze specjalistą, lekarzem dermatologiem polega na badaniu skóry poprzez ocenie kondycji oraz kontrolę zmian, które na niej występują i jest pierwszym etapem diagnostyki oraz leczenia jej schorzeń.

Podczas wizyty zbierany jest dogłębny wywiad lekarski dotyczący zarówno problemu z którym pacjent zgłasza się do kliniki, jak i jego ogólnego stanu zdrowia. Następnie lekarz przystępuje do badania dermatologicznego czyli oglądania skóry. Dermatolog stawia wstępną diagnozę, zlecając ewentualne dodatkowe badania oraz dobiera odpowiednie leczenie. Konsultacje specjalistyczne zalecane są w przypadku każdych zmian na skórze – nawet te wyglądające pozornie niegroźnie mogą być objawem poważnej choroby, tymczasem spędzające sen z powiek wykwity mogą okazać się całkiem łagodne i szybko wyleczalne.

Po dokonaniu diagnozy, dermatolog udziela odpowiednich zaleceń lub wprowadza sugerowaną terapię.

Podczas  wizyty warto również zadać laryngologowi wszystkie nurtujące nas pytania

Przed przyjściem na konsultację medyczną, warto wcześniej przygotować listę przebytych chorób, zażywanych leków i suplementów (również ziołowych) oraz alergii, a jeśli pacjent ją posiada, także dokumentację medyczną choroby i przebytych zabiegów. Należy też zastanowić się, kiedy dokładnie pojawiły się aktualne problemy ze zdrowiem i niepokojące objawy. Bardzo ważne jest również, aby podczas konsultacji lekarskiej niczego nie zatajać – należy powiedzieć lekarzowi o przebytych zabiegach, operacjach, ewentualnych używkach i problemach ze zdrowiem. Ukrycie faktów, choć mogą na pozór wydawać się nieistotne, może niezwykle istotne dla postawionej diagnozy.

Koszt zabiegu
od 230 zł 

Czas zabiegu
30 min 

Znieczulenie
NIE

Rekomendowana liczba zabiegów
1

Sugerowane odstępy między zabiegami

Obszar
Twarz, ciało

Zapisz się na konsultację

zarezerwuj online.