DERMATOLOGIA

Laserowe leczenie trądziku różowatego i rumienia

Leczenie zmian trądzikowych i trądziku różowatego oraz pojawiających się aktywnych zmian ropnych, zaczerwienienia skóry i pogorszenia jakości skóry.

Trądzik jest powszechnym, ale często źle rozumianym stanem, który jak się ocenia, dotyka ponad 45 mln osób na całym świecie.

Stan początkowo objawia się zaczerwienieniem centralnie na twarzy, na policzkach, nosie i czole. Z uwagi na to, że stan postępuje, mogą rozwinąć się inne objawy, takie jak permanentne zaczerwienienie, czerwone wybrzuszenia (niektóre ropiejące), zaczerwienione oczy z uczuciem zapiaszczenia, wrażenie pieczenia i/lub kłucia, małe naczynia krwionośne widoczne w pobliżu powierzchni skóry, a w zaawansowanych przypadkach bulwiasty nos.

Efekt zabiegowy widoczny jest już po 2 tygodniach od zabiegu, natomiast optymalne rezultaty uzyskujemy po 2–3 miesiącach.
Całkowite wygładzenie i poprawa skóry następują na przestrzeni roku, po przeprowadzeniu serii zabiegów

Koszt zabiegu
od 500 zł 

Czas zabiegu
Od 15 min 

Znieczulenie
Tak krem

Rekomendowana liczba zabiegów
3-4

Sugerowane odstępy między zabiegami

3-4 tyg.

Obszar
Twarz, Ciało

Zarezerwuj wizytę u lekarza medycyny estetycznej

Revival Clinic

Najczęstsze pytania naszych klientów

Wskazania

Zmiany trądzikowe powstają w wyniku nadmiernego wytwarzania łoju oraz wzmożonego rogowacenia komórek przewodu wyprowadzającego gruczołów łojowych skóry. Nakładające się na siebie warstwy zrogowaciałego naskórka zapychają przewód wyprowadzający i zamykają jego ujście. Zablokowane ujście kanału gruczołu łojowego czopem łoju i zrogowaciałych komórek to tzw. zaskórnik, który jest niezapalną postacią trądziku.

Trądzik różowaty może być mylony – ale również współistniejący – z trądzikiem pospolitym i/lub łojotokowym zapaleniem skóry. Trądzik różowaty dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiet w każdym wieku, ale kobiety w średnim wieku są bardziej podatne z uwagi na gorące zaczerwienienia podczas menopauzy.

Przyczyny powstania trądziku:

zaburzenia hormonalne
nieprawidłowe rogowacenie
nadprodukcja łoju, zaburzony skład lipidów w sebum skóry

Przeciwwskazania

Świeża opalenizna,

ciąża,

cukrzyca,

epilepsja,

leki foto- i światłouczulające,

bliznowce,

świeże rany,

stymulator serca, łuszczyca – bielactwo,

przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi,

świeże infekcje skórne,

stosowanie kramów z retinolem,

stosowanie ziół: nagietek, dziurawiec,

niektóre choroby skóry np. łuszczyca,

solarium 4 tygodnie przed zabiegiem i po zabiegu.

Przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem skóra nie może być opalona, nie wolno spożywać alkoholu w dniu jego wykonania, na skórze nie może być jakichkolwiek uszkodzeń.

Opis zabiegu

Leczenie w przypadku rumienia, rozszerzonych naczynek, czy też bardziej zaawansowane postaci trądzika powinno obejmować 3-4 wizyty. Przerwa pomiędzy zabiegami powinna być około 3 tygodni. Zdarzają się sytuację, że zaczerwienienie powraca po okresie około roku, warto wtedy zastosować leczenie podtrzymujące. Dzięki laseroterapii pacjent może odstawić przyjmowanie leków doustnych. Znikome są również ślady pracy lasera najczyściej pojawiają się drobne strupki, zaczerwienienie czy delikatny obrzęk jednak wszystko to powinno zniknąć po upływie 10 dni po zabiegu.

Zastosowana technologia

technologia laserowa

Zalecenia po zabiegu

Należy stosować się do zaleceń  wydawanych przez lekarza

Na obszar poddany zabiegowi należy nanieść krem przyspieszający gojenie, np. Cicalfate czy Alantan. Natomiast w ciągu dnia należy smarować skórę filtrem zabezpieczającym SPF 30.

Leczenie trądziku różowatego i rumienia

Obszar 1 zabieg
Rumień twarz 900 PLN
Rumień policzki 600 PLN
Rumień nos 300 PLN
Trądzik różowaty 900 PLN