DERMATOLOGIA

Laserowe zamykanie naczynek – twarz, ciało

Zamykanie naczynek - jaka metoda jest najlepsza ?

Laserowe zamykanie naczynek jest nowoczesną i sprawdzoną, a przede wszystkim bezpieczną metodą, gdzie stosując promień lasera, można w sposób szybki i efektywny pozbyć się popękanych naczynek. Problem ten jest obecnie bardzo powszechny u kobiet i mężczyzn, dlatego w Revival Clinic, mając do dyspozycji najlepsze na rynku medyczne urządzenia laserowe oferujemy sprawdzone klinicznie zabiegi laseroterapii. Laserowe zamykanie naczynek to zabieg, który pozwala na zamknięcie rozszerzonego naczynka krwionośnego za pomocą naświetlania go promieniem lasera. Promieniowanie laserowe sprawia, że temperatura krwi w naczynku gwałtownie rośnie, naczynko się obkurcza i zamyka, zaś zmiana ta jest trwała.

Laserowe zamykanie naczynek na twarzy

Czerwone plamki na skórze, najczęściej pojawiające się w okolicach nosa, na policzkach i na brodzie oraz pajączki lub rumieniec, to oznaki zbyt kruchych lub mało elastycznych naczynek. Umiejscowione pod skórą naczynka krwionośne pod wpływem zmian temperatury albo tętna w sposób naturalny rozszerzają się i kurczą. U wielu osób naczynka te nie obkurczają się sprawnie, czasami nie wytrzymują ciśnienia krwi i pękają. Defekt ten można zamaskować stosując kosmetyki i makijaż, które nie pomogą jednak w usunięciu problemu a wręcz mogą doprowadzić do jego pogłębiania. Pozbycie się na stałe dolegliwości związanych z kruchymi i mało elastycznymi naczynkami możliwe jest poprzez skorzystanie z terapii laserowych.

Laserowe zamykanie naczynek na nogach

Pajączki na nogach, czyli tzw. siatka rozszerzonych naczyń krwionośnych w kolorze czerwono-niebieskim, to problem natury estetycznej. Czasami te drobne zmiany, pajączki na nogach, mogą okazać się pierwszym sygnałem o niewydolności głównych pni żylnych. W takich przypadkach usuwanie pajączków musi poprzedzić zabieg chirurgiczny lub skleroterapii . W Revival Clinic oferujemy kilka terapii, które skutecznie pozwalają uporać się z tym problemem. Laserowe usuwanie naczynek polecamy w przypadku, gdy naczynka są małe i nie kwalifikują się do skleroterapii.

Laserowe zamykanie naczynek laserem Fotona

Decydując się na zamykanie naczynek laserem Fotona Spectro SP (Nd:Yag 1064 nm), wybierasz innowacyjność technologiczną, perfekcję techniczną oraz niedoścignione rezultaty kliniczne. Technologia Fotona Spectro SP umożliwia zamykanie naczyń krwionośnych nawet o dużej średnicy, a także tych głęboko schowanych pod skórą. Laser jest urządzeniem generującym intensywny promień światła, który umożliwia ingerencję w żywą tkankę. Jego monochromatyczne, jednokierunkowe i selektywne działanie zapewnia najwyższą skuteczność i minimalizuje ryzyko uszkodzenia tkanek. Promieniowanie laserowe generuje gwałtowny wzrost temperatury wewnątrz naczynka przez co naczynko obkurcza się i zamyka – zmiana ta jest trwała. Dzięki wysokiemu poziomowi precyzji laser Fotona uzyskuje najlepsze wyniki zabiegowe i nie bez powodu został uznany za najbardziej skuteczny i bezpieczny w swojej kategorii. Laser Fotona likwiduje zmiany naczyniowe, naczyniaki rubinowe (hemangioma), rumień i trądzik a także umożliwia usuwanie przebarwień.

Koszt zabiegu
od 120 zł 

Czas zabiegu
Od 15 min 

Znieczulenie
NIE

lub miejscowe

Rekomendowana liczba zabiegów
1-4

Sugerowane odstępy między zabiegami

4 tyg.

Obszar
Twarz, Ciało, Nogi

Zarezerwuj wizytę online.

Revival Clinic

Najczęstsze pytania naszych Pacjentów

Wskazania do zabiegu laserowego zamykania naczynek

 • naczyniaki krwionośne – włosowate i jamiste
 • rozszerzenie naczyń – naczyniaki starcze, gwiaździste, rubinowe
 • wady rozwojowe naczyń – teleangiektazje (proste, rozgałęzione, pajączkowate)
 • wady rozwojowe naczyń żylnych i tętniczych
 • rumień utrwalony niezapalny
 • malformacje – żylne, rozrostowe, naczyniak włośniczkowy

Przeciwwskazania do laserowego zamykania naczynek

 • świeża opalenizna,
 • ciąża,
 • cukrzyca,
 • epilepsja,
 • leki foto- i światłouczulające,
 • bliznowce,
 • świeże rany,
 • stymulator serca,
 • łuszczyca – bielactwo,
 • przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi,
 • świeże infekcje skórne,
 • stosowanie kramów z retinolem,
 • stosowanie ziół: nagietek, dziurawiec.

Laserowe zamykanie naczynek- przygotowanie do zabiegu

Na miesiąc przed zabiegiem nie można się opalać ani stosować samoopalaczy

Nie wolno spożywać alkoholu w dniu wykonania zabiegu

Na skórze nie może być jakichkolwiek uszkodzeń

2 tygodnie przed zabiegiem nie stosować peelingu w miejscu zabiegu, maści z retinolem i witaminą C

3 dni przed zabiegiem nie należy stosować aspiryny i innych leków rozrzedzających krew

Należy również odstawić leki fotouczulające oraz herbatki ziołowe z dziurawcem i nagietkiem

Ogolić skórę maszynką 1 dzień przed zabiegiem, nie depilować wcześniej włosów woskiem, chemicznie czy wyrywać pensetą

Laserowe usuwanie naczynek wykonuje się na skórze czystej ( należy zmyć kosmetyki przed zabiegiem )

Jak przebiega zabieg zamykania naczynek

Skóra jest oczyszczana i pokrywana żelem przewodzącym, po czym po nałożeniu na oczy okularów ochronnych personel przystępuje do zabiegu.

W trakcie laserowego zamykania naczynek dana zmiana jest naświetlana wiązką światła lasera oraz chłodzona zimnym powietrzem w celu wyeliminowania dyskomfortu. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, Pacjenci określają odczucia zabiegowe jako delikatne „uszczypnięcia”. Na życzenie Pacjenta, jako dodatkowe znieczulenie posłużyć może aplikacja kremu znieczulającego przed rozpoczęciem zabiegu

Po zabiegu laserowego usuwania naczynek skóra jest nieznacznie zaczerwieniona, ale okres gojenia praktycznie jest niezauważalny.

Zastosowana technologia

Terapia przeprowadzana jest z użyciem światła lasera medycznego Fotona Nd:Yag.

Zasada działania lasera Fotony opiera się na procesie fototermolizy. W trakcie terapii emitowana energia świetlna jest pochłaniania przez barwnik krwi (hemoglobinę), a następnie zostaje zamieniona w ciepło. Na skutek wysokiej temperatury woda znajdująca się w tkance zostaje odparowana, natomiast naczynia zostają pochłonięte i skoagulowane, a w późniejszym etapie są wchłaniane przez organizm. Promień lasera Nd:Yag Fotony głęboko wnika w tkanki, efektywnie dostarczając jego energię zarówno do dużych, jak i małych naczyń krwionośnych. Długi, zmienny, kwadratowy impuls lasera Nd:Yag Fotony jest najefektywniejszy przy leczeniu większych, głębiej leżących naczyń, a zarazem jest niezwykle efektywny przy leczeniu małych, płytkich zmian. Laser Fotona Spectro Sp Nd:Yag 1064 nm jest najlepszą długością światła do tego typu zabiegów. Bezpośrednio po zabiegu skóra danego miejsca może być lekko zaczerwieniona. Natomiast efekt wchłonięcia naczynek jest bardzo szybki.Dodatkowo przy zabiegu jest używany punktowy system chłodzenia Zimmer Cryo 6 w celu zmniejszenia dyskomfortu ciepła (temp. chłodzenia ok. -35°C). System jest bardzo precyzyjny, ponieważ plamka, jaką zamykamy naczynia, to 2 mm. Podczas zabiegu lekarz dobiera parametry zabiegowe do każdego naczynia. Przy głębszych naczyniach czas trwania impulsu jest wydłużany. W przypadku głębszych naczyń krwionośnych, których granice są początkowo niewyraźne, kryterium oceny zabiegu zostaje osiągnięte, gdy kolor zmienia się z jaśniejszych odcieni niebiesko-zielonych do ciemniejszych. Nie ma widocznego blednięcia w przypadku głębokich naczyń krwionośnych. Przy większych zmianach typu rumień lub naczyniaki jest używamy skaner S–11.W ciągu jednego zabiegu nie można uzyskać 100% efektywności. Nie wszystkie naczynia można usunąć całkowicie. Często zabieg trzeba powtórzyć, np. zabiegi na kończynach dolnych od 1 do 4 zabiegów, naczynka na skórze twarzy od 1 do 3 zabiegów, naczyniaki płaskie od 2 zabiegów.

Zamykanie naczynek zalecenia po zabiegu

Należy stosować się do zaleceń wydawanych przez lekarza

Bezpośrednio po zabiegu należy unikać sauny, solarium i słońca.

Po zabiegu należy stosować kremy z filtrem co najmniej SPF 15, 30.

Laserowe zamykanie naczynek na twarzy skutki uboczne

Zabiegi laserowe w Revival Clinic przeprowadzane są tylko przez wykwalifikowanych i doświadczonych lekarzy i przy pomocy certyfikowanych i bezpiecznych urządzeń medycznych. W przypadku terapii laserowych mogą pojawić się skutki uboczne po zabiegu w postaci mniejszego bądź większego zaczerwienienia skóry oraz obrzęku tkanek. Warto zaznaczyć, że wszelkie te objawy są normalnymi i naturalnymi następstwami zabiegu i zazwyczaj ustępują samoczynnie po upływie kilku godzin lub dni po zabiegu. Pacjent może powrócić do wykonywania swoich codziennych obowiązków i normalnej aktywności zazwyczaj jeszcze tego samego dnia, a często nawet zaraz po zabiegu.

Minimalny okres między zabiegami

2 tygodnie

Jeden zabieg zazwyczaj nie daje całkowitego usunięcia problemu naczyniowego. Dlatego należy wykonać kilka zabiegów, np. w przypadku tzw. pajączków na nogach (weneangiektazji) od 1 do 4 powtórzeń. W przypadku teleangiektazji, czyli rozszerzonych naczynek na twarzy, aby osiągnąć trwałe efekty zalecamy 1-3 zabiegi laserem neodymowo-yagowym FOTONA

Zamykanie naczynek laser efekty przed i po

usuwanie naczynek na twarzy
Fotona laserowe zamykanie naczynek na ustach Warszawa
Fotona laserowe zamykanie naczynek Warszawa

Cena zabiegu zamykania naczynek laserem Fotona

Obszar 1 zabieg
Pojedyncze naczynko 250 PLN
Twarz 600 PLN
Tułów 500 PLN

Konsultacja lekarska jest wliczona w cenę zabiegu w sytuacji, gdy zabieg zostanie wykonany tego samego dnia, a jego cena  przekroczy 500 zł.