Ginekologia estetyczna

Powiększanie, plastyka warg sromowych

Plastyka warg sromowych większych

Wraz z wiekiem, w wyniku naturalnych procesów zachodzących w ciele kobiety, wargi sromowe większe tracą swą elastyczność, kształt i stają się coraz bardziej wiotkie. Zwiotczenie lub zanik może pojawić się również w przypadku nagłej, dużej utraty ciała.

Plastyka warg sromowych jest to zabiegiem z zakresu ginekologii estetycznej, który przede wszystkim służy modelowaniu okolic intymnych, ale pełni również funkcję ochronną dla narządów położonych głębiej ograniczając ryzyko zakażeń, podrażnień oraz ewentualnych otarć. 

Zabieg ten polega na podaniu kwasu hialuronowego, a jego celem jest ujędrnienie, skorygowania asymetrii i powiększenia warg sromowych większych.

Plastykę warg sromowych czyli modulowanie i rewitalizacja (odmładzanie) warg sromowych większych: wypełnianie (zwiększanie objętości) i ujędrnianie warg sromowych większych wykonuje się przy pomocy iniekcji z kwasu hialuronowego- Desirial i Desirial Plus, jedynego na świecie preparatu na bazie kwasu hialuronowego przeznaczonego do stosowania w okolicach intymnych u kobiet.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. także jest bezbolesny i trwa około 30 minut a efekty zwiększenia objętości warg sromowych większych, zmiany ich kształtu oraz napięcia skóry okolicy poddanej zabiegowi widoczne są po pierwszym tygodniu od wstrzyknięcia preparatu i utrzymują się nawet do 2 lat.

Koszt zabiegu
od 1600 zł 

Czas zabiegu
Ok 30 min 

Znieczulenie
TAK

Rekomendowana liczba zabiegów
1

Sugerowane odstępy między zabiegami

12 -24 mies.

Obszar
ciało

Zapisz się na konsultację, zarezerwuj online.

Najczęstsze pytania naszych klientów

Wskazania

 • wiotka oraz sucha skóra łechtaczki i warg sromowych
 • zbyt małe wargi sromowe większe
 • dysproporcje anatomiczne warg sromowych
 • w przypadkach, kiedy zaczynają postępować zaniki tkanki związane z procesem starzenia
 • u kobiet po znacznej utracie wagi ciała

Przeciwwskazania

 • Stan zapalany pochwy i sromu (należy wcześniej wyleczyć infekcję).
 • Opryszczka.
 • Uczulenie na lek stosowany do znieczulenia miejscowego.
 • Zaburzenia krzepliwości krwi.
 • Okres krwawienia miesiączkowego lub innego krwawienia z pochwy.
 • Choroba nowotworowa w obrębie narządów płciowych.
 • Ciąża lub okres wczesnego połogu, kiedy występują jeszcze upławy z jamy macicy.

Przygotowanie do zabiegu

Wymagane jest odbycie konsultacji ginekologicznej, podczas której specjalista zakwalifikuje pacjenta do zabiegu.

W ciągu mniej więcej 2 tygodni przed planowanym zabiegiem nie należy przyjmować leków z grupy salicylanów, ponieważ mogą one zaburzać krzepnięcie krwi. Należy również zrezygnować z palenia papierosów, a minimum 3 dni przed zabiegiem nie spożywać alkoholu.

Zabiegi plastyki warg sromowych nie powinny być wykonywane w okresie  2 dni przed oraz pierwsze 2 dni trwania menstruacji. Szczególnie zalecanym terminem jest kilka dni po miesiączce, najpóźniej 10 dni przed spodziewanym wystąpieniem krwawienia.

Opis zabiegu

Przed zabiegiem lekarz ginekolog wykonujący zabieg, przeprowadza wywiad medyczny.

Następnie, jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań, lekarz przygotowuje miejsce do iniekcji, stosując znieczulenie miejscowe w postaci kremu bądź zastrzyku.

Zabieg polega na wprowadzeniu preparatu Desirial na bazie kwasu hialuronowego za pomocą kaniuli w wargi sromowe większe rozprowadzając go po powierzchni objętej zabiegiem.

Objawy mogące pojawić się po zabiegu:

 • ból w miejscu podania kwasu hialuronowego
 • zaczerwienienie
 • podrażnienie
 • krwiak

Zastosowana technologia

DESIRIAL

Czym jest Desirial?
Desirial to jedyny na świecie preparat na bazie kwasu hialuronowego przeznaczony do stosowania w okolicach intymnych u kobiet, w celu przywrócenia pożądanego wyglądu i funkcjonalności warg sromowych większych oraz nawilżenia błony śluzowej pochwy.
Desirial jest preparatem zarejestrowanym do stosowania we wskazaniach ginekologicznych, takich jak suchość czy atrofia przedsionka pochwy i sromu,  i jest to jedyny tego typu preparat wśród licznych produktów z kwasem hialuronowym na rynku. Desirial to odpowiedź na kobiece problemy – już jeden zabieg przywraca komfort okolic intymnych.

Desirial powstaje na bazie kwasu hialuronowego produkowanego z wykorzystaniem opatentowanej technologii IPN-Like i mannitolu – substancji o działaniu antyoksydacyjnym, która chroni preparat przed szkodliwym działaniem wolnych rodników tlenowych i jednocześnie zapobiega szybkiej degradacji kwasu w miejscu podania. Właściwości reologiczne kwasu hialuronowego zastosowanego w preparatach Desirial są specjalnie dobrane i dopasowane do okolic intymnych kobiet, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie doskonałych rezultatów zabiegu z jednoczesnym zachowaniem maksymalnego bezpieczeństwa pacjentek.

Desirial – poczuj się komfortowo w każdej sytuacji i żyj pełnią życia, niezależnie od wieku!

Jak działa kwas hialuronowy w okolicach intymnych? 
Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem skóry właściwej, a jego działanie przypomina właściwości gąbki, gdyż zatrzymuje on wodę i jest odpowiedzialny za nawilżenie skóry. Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego w wargi sromowe większe umożliwia przywrócenie objętości skórze, jej ponowne nawodnienie oraz wygładzenie. Zabieg ten pobudza również aktywność fibroblastów i tym samym syntezę kolagenu, co przyczynia się do regeneracji skóry w okolicach intymnych.

Preparat DESIRIAL® jest dostępny w dwóch wariantach opracowanych z myślą o różnych potrzebach kobiet:
DESIRIAL®: dla kobiet w wieku okołomenopauzalnym lub w wieku rozrodczym, u których stwierdzono niedostateczne nawilżenie pochwy i sromu ze współistniejącymi podrażnieniami lub bez.
DESIRIAL® PLUS: dla kobiet w wieku post-menopauzalnym, menopauzalnym lub w wieku rozrodczym ze skłonnością do/lub objawami umiarkowanego, ostrego, częściowego lub całkowitego zaniku warg sromowych większych.

Dla kogo przeznaczony jest Desirial?
Preparat Desirial został stworzony przy współpracy biotechnologów i lekarzy ginekologów jako odpowiedź na bardzo często występujący problem u kobiet, jakim jest atrofia warg sromowych większych oraz suchość pochwy i sromu. Dolegliwości te występują najczęściej u kobiet w wieku rozrodczym, okołomenopauzalnym i post-menopauzalnym, a szacuje się, że problem atrofii warg sromowych może dotyczyć nawet 50% kobiet w wieku okołomenopauzalnym.
Suchość i atrofia pochwy i sromu może występować u kobiet w każdym okresie życia. Dolegliwość ta może być wynikiem stylu życia, stosowania izotretynoin, leków antydepresyjnych, bądź też może być związana z okresem menopauzy, w szczególności u kobiet niestosujących hormonalnej terapii zastępczej (HTZ).
Kobiety aktywne znacznie częściej narażone są na podrażnienia okolic intymnych, szczególnie w przypadku występowania atrofii warg sromowych większych, które wtedy niedostatecznie chronią wargi sromowe mniejsze przed mechanicznymi urazami. Dlatego właśnie ulubione zajęcia sportowe takie jak jazda na rowerze, jazda konna, a nawet intensywny trening fitness mogą wiązać się z nieprzyjemnymi i bolesnymi otarciami, co powoduje, że wiele kobiet postanawia zrezygnować ze swoich pasji. Większość kobiet, których dotyczy atrofia warg sromowych większych i/lub suchość pochwy odczuwa dyskomfort i ból podczas stosunków seksualnych, co bardzo negatywnie wpływa na jakość i aktywność seksualną kobiet .
Zastosowanie nieinwazyjnego leczenia preparatami Desirial i Desirial PLUS przywraca nawilżenie, pożądany wygląd i funkcje zewnętrznych narządów płciowych kobiet i sprawia, że mogą nadal aktywnie korzystać z życia.
Objawy starzenia okolic intymnych obejmują: hipotrofię warg sromowych większych, suchość pochwy, podrażnienia, trwały dyskomfort, świąd, utratę elastyczności skóry czy dyspareunię.

Kwas hialuronowy zawarty w preparacie Desirial wzbogacony został o naturalny antyoksydant – mannitol, który chroni preparat przed degradacją i przedłuża jego działanie. Preparat podawany jest specjalną kaniulą o bardzo małej średnicy (przeważnie jedno wkłucie o śr. 1-2 mm). Francuska firma  Laboratories Vivacy jako pierwsza na świecie wprowadziła do kwasu hialuronowego substancję antyoksydacyjną, stając się ekspertem w tej dziedzinie i dając kobietom możliwość długotrwałego zachowania młodości – w każdej ważnej dla nich strefie.

Czy te preparaty są dla mnie?
Wskazania do terapii DESIRIAL®
OBJAWY:
• Suchość
• Podrażnienie powodujące świąd i dyskomfort
• Uczucie napięcia i pieczenia u kobiet w wieku rozrodczym, okołomenopauzalnym i post-menopauzalnym
• Wulwodynia

DZIAŁANIE:
– Biostymulacja i przywrócenie prawidłowego nawilżenia środkowych i głębokich warstw skóry właściwej w obszarach genitalnych.
– Zwiększenie objętości i nawilżenie skóry, pobudzenie produkcji kolagenu poprzez stymulację fibroblastów (niezbędne w celu zapewnienia właściwego wypełnienia skóry).

Wskazania do terapii DESIRIAL® PLUS
OBJAWY:
– Umiarkowany, częściowy lub całkowity zanik warg sromowych większych

DZIAŁANIE:
– Wypełnianie i modelowanie metodą głębokich iniekcji podskórnych
– Odtworzenie regularnych warg sromowych większych o jednakowej wielkości/objętości w celu ochrony sromu przed otarciami

Czas zabiegu – Zabieg trwa od 30 do 60 minut.
Pierwsze efekty widoczne są już po tygodniu od wstrzyknięcia i utrzymują się od 12 do 18 miesięcy.

Zalecenia po zabiegu

Należy się stosować do zaleceń wydanych przez lekarza

 

zakaz współżycia przez 10 dni

zakaz uprawiania sportu przez 10 dni

zakaz noszenia obcisłej bielizny lub obcisłych spodni przez 10 dni

Wypełnienie/rewitalizacja warg sromowych   od 1600 zł