KOSMETOLOGIA

Masaż bańską chińską

1. Poprawa krążenia krwi i limfy

2. Oczyszczenie organizmu z toksyn

3. Redukcja cellulitu, ujędrnienie skóry

Koszt zabiegu
Od 80 zł.

Czas zabiegu
Od 30 min 

Znieczulenie
NIE 

Rekomendowana liczba zabiegów
10

Sugerowane odstępy między zabiegami
1 tydz. 

Obszar
Ciało 

Zapisz się na zabieg, zarezerwuj online.

Najczęstsze pytania naszych klientów

Wskazania

Masaż bańką chińską nie sprowadza się wyłącznie do działania leczniczego. Wpływa korzystnie na wygląd sylwetki, pozwalając pozbyć się niedoskonałości. Posiada również właściwości relaksujące, przynosząc odprężenie.

Masaż bańką chińską pozwala:

zredukować cellulit (w każdym stadium zaawansowania),
przyspieszyć przemianę materii,
poprawić ukrwienie,
pozbyć się zbędnych substancji toksycznych,
zmniejszyć bóle kręgosłupa,
zmniejszyć napięcie mięśniowe.

Przeciwwskazania

Od masażu (bez względu na jego cel) powinny wstrzymać się:

osoby borykające się z gorączką niewiadomego pochodzenia,
chorzy na nowotwory,
osoby chorujące na schorzenia zakaźne,
kobiety w ciąży,
kobiety w okresie menstruacji,
osoby powyżej 80 roku życia,
chorzy, u których stwierdzono hemofilię,
osoby z cerą naczynkową,
osoby cierpiące z powodu żylaków.

Przygotowanie do zabiegu

Przed przystąpieniem do zabiegu, warto skonsultować się, czy konkretne schorzenie nie jest przeszkodą do przeprowadzenia masażu bańką chińską

Opis zabiegu

Masaż bańką chińską jest metodą, która polega wykorzystaniu próżniowego zasysania skóry i znajdujących się pod nią tkanek.

Zabieg rozpoczyna się od nasmarowania ciała specjalnym olejkiem. Następnie specjalista przystawia bańkę do wybranego punktu na ciele i przyciska. W ten sposób wytwarza się podciśnienie, dzięki któremu bańka przysysa się do skóry.

Jeden seans trwa z reguły 15-30 minut. W przypadku większych partii ciała, czas jego trwania może wydłużyć się nawet do 60 minut.

Przebieg kuracji obejmuje do 10 zabiegów w jednej serii

Zastosowana technologia

Stosowanie baniek w medycynie naturalnej jest przynajmniej tak stare, jak stara jest chińska medycyna, która liczy sobie około 3000 lat.

W tradycji chińskiej bańki stosowane są do leczenia wielu poważnych chorób i dolegliwości, takich jak astma, nadciśnienie tętnicze, dolegliwości żołądkowe, infekcje, przeziębienia, bóle mięśniowe, stany zapalne ścięgien i inne.
Ostatnio prócz swojego tradycyjnego zastosowania masaże bańką chińską z powodzeniem używane są również do zwalczania cellulitu, wspomagająco przy odchudzaniu i ujędrnianiu skóry. Jest to najtańsza, aczkolwiek efektywna metoda.
Bańki chińskie zdobywają popularność na całym świecie i wypierają dotychczas stosowane szklane bańki ze względu na łatwość użycia i bardzo szerokie zastosowanie.

Zasada działania baniek polega na wywołaniu efektu zasysania, wskutek czego skóra pod bańką jest wciągana do jej środka. Celem tego procesu jest zainicjowanie silniejszego przepływu krwi i płynów ustrojowych w miejscu, które znajduje się bezpośrednio pod bańką.

Przystawianie baniek w ściśle określonych punktach na ciele powoduje przyśpieszenie krążenia, co inicjuje proces oczyszczania się organizmu ze wszystkich toksyn – zarówno przyjętych z pokarmem, jak i powstałych w wyniku wadliwej przemiany materii. Dodatkowo relaksuje, rozluźnia mięśnie, łagodzi ból i odmładza skórę.

Obszary: brzuch, pośladki, uda, łydki:

Obszar Czas trwania zabiegu Cena zabiegu
2 obszary do wyboru 30 min 100 PLN
2 obszary do wyboru 60 min 160 PLN
3 obszary do wyboru 60 min 175 PLN
4 obszary do wyboru 60 min 190 PLN