MEDYCYNA ESTETYCZNA

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie rozstępów to zabieg o naprawdę spektakularnych i szybkich efektach – już w ciągu kilku sesji terapeutycznych można całkowicie pozbyć się dręczącego problemu rozstępów. Efekt jest trwały i rozstępy znikają bezpowrotnie.

Rozstępy są to przebiegające równolegle, wrzecionowate pasma pomarszczonej skóry. Początkowo zaczerwienione, obrzękowe, następnie unikają zanikowi. Pojawiają się bez żadnych objawów, czasem występuje świąd, pieczenie. Powstawanie rozstępów związane jest z upośledzeniem fibroblastów, które tworzą 2 rodzaje białek: kolagen i elastynę. Powstają one zazwyczaj na poziomie skóry właściwej. Kolagen i elastyna występują w postaci włókienkowatej, tworzą uporządkowaną sieć i nadają skórze elastyczność, jędrność, sprężystość. Włókna, które są prawidłowo zbudowane są bardziej elastyczne i wytrzymałe na rozciąganie, natomiast upośledzone tracą tę właściwość. Najczęściej pojawienie się rozstępów jest związane z nagłym przyrostem masy ciała. Rozstępy są czerwonymi lub białymi pasmami, występującymi najczęściej na piersiach, ramionach, udach, pośladkach czy brzuchu. Układają się prostopadle do kierunku rozciągania skóry.

Zabieg usunięcia rozstępów wykonuje się za pomocą lasera Er:Yag Fotona Spectro SP. Już po pierwszym zabiegu można zauważyć efekty poprawy wyglądu skóry. Jeżeli jednak rozstępów jest dużo i są w stopniu zaawansowanym konieczne jest przeprowadzenie kolejnych zabiegów. Efekt zabiegów nie jest równy dla każdej osoby. Uzależniony jest on od czynników genetycznych, od stopnia jędrności i elastyczności skóry. W przypadku rozstępów należy pamiętać w przypadku zmian kilkuletnich możemy jedynie poprawić ich wygląd i napięcie, co w efekcie prowadzi do lepszej kondycji i napięcia skóry, a jednocześnie znacznie poprawia efekt estetyczny.

Koszt zabiegu
od 500 zł 

Czas zabiegu
Od 30 min 

Znieczulenie
Nie

Rekomendowana liczba zabiegów
2-6

Sugerowane odstępy między zabiegami

4-6 tyg.

Obszar
Ciało

Zapisz się na konsultację, zarezerwuj online.

Najczęstsze pytania naszych klientów

Wskazania

rozstępy

Przeciwwskazania

 • ciąża
 • rozrusznik serca
 • epilepsja
 • cukrzyca
 • niektóre choroby skóry, np trądzik różowaty, łuszczyca
 • opalenizna, także solarium 4 tygodnie przed zabiegiem i po zabiegu
 • stosowanie niektórych leków
 • sterydy
 • niektóre zmiany wirusowe
 • leki fotouczulające
 • kremy z retinolem
 • niektóre zioła : nagietek, dziurawiec

Przygotowanie do zabiegu

Wymagana jest konsultacja lekarza medycyny estetycznej

Przed zabiegiem nie należy: opalać się przez 4 tygodnie przed zabiegiem, stosować zabiegów złuszczających skórę tj. peelingi tydzień przed zabiegiem, pić alkoholu w dniu wykonywania zabiegu, ogolić skórę maszynką dzień przed zabiegiem, zmyć wszystkie kosmetyki ze skóry,w przypadku stosowania leków: antykoagulantów, sterydów, fotouczulających, należy je odstawić ( jeśli to jest możliwe ) 7 dni przed zabiegiem, a następnie można je stosować ponownie po 14 dniach po zabiegu.

Opis zabiegu

Procedura rozpoczyna się od przeprowadzenia szczegółowego wywiadu zdrowotnego Pacjenta i wykluczeniu ewentualnych przeciwwskazań.

Zabieg nie wymaga wcześniejszego przygotowania Pacjenta. Procedura rozpoczyna się od przeprowadzenia szczegółowego wywiadu zdrowotnego Pacjenta i wykluczeniu ewentualnych przeciwwskazań. Następnie skórę poddaje się oczyszczeniu i dezynfekcji zostaje przeprowadzony zabieg. Skóra podczas zabiegu chłodzona jest specjalną chłodziarką Cryo6, dzięki czemu ewentualny dyskomfort i odczucia bólowe są zminimalizowane.

Zastosowana technologia

Zabieg usunięcia rozstępów wykonuje się za pomocą lasera Er:Yag Fotona Spectro SP o długości fali świetlnej 2940 nm. Lasery erbowe Fotony wykorzystują te długości fali do minimalnie ablacyjnych szybkich zabiegów, usuwających mikroelementy uszkodzonej tkanki, rezultatem tego jest głęboki efekt termalny. Nieablacyjne zabiegi frakcyjne zostawiają w skórze ogromne ilości mikroelementów, które składają się z gorących i martwych końcówek leczonej tkanki. Pojawiający się nadmiar ciepła tkanki jest uwięziony w skórze i powoduje niepotrzebny ból oraz dyskomfort. Gorące pozostałości tkanki zostają usunięte ze skóry dzięki głowicy frakcjonującej Fotony, dzięki temu zmniejszony zostaje ból i przyspieszona zostaje rekonwalescencja. Czyste mikro-kanaliki mają tę samą strefę oddziaływania cieplnego jak mikro-kanaliki po nieablacyjnym zabiegu frakcyjnym, ale jest o tyle lepszy , że nie powoduje irytacji, obrzęku oraz bólu.

Po zakończeniu zabiegu mikrokanaliki zamyka się i leczy znacznie szybciej niż w przypadku nieablacyjnych technik frakcyjnych. Laser Er:Yaag Fotona Spectro SP pozwala na osiągnięcie maksymalnych efektów przy minimalnej penetracji wiązki laserowej. Dzięki laserowi można przeprowadzić ablację naskórka lub skóry mikron po mikronie, przy niezrównanej precyzji oraz kontroli zabiegowej, wyższym komforcie pacjenta oraz szybszym okresie rekonwalescencji. Oprócz cech wyżej wymienionych można nadmienić również, że jest to najszybszy i najbezpieczniejszy laser na rynku. Wyposażony jest w innowacyjne głowice frakcjonujące, które małoinwazyjnie i bezpiecznie pozwalają na przeprowadzenie zabiegu.

Zalecenia po zabiegu

Nie zaleca się stosowania mydła, toników na bazie alkoholu, spirytusu, nie należy wykonywać peelingów, nie należy wycierać miejsc na których przeprowadzano zabieg ręcznikiem lub gąbką, nie należy podrażniać skóry w okolicach, w których przeprowadzany był zabieg.

Po zabiegu należy dać skórze czas na komfortową regenerację. Zaczerwienienia i lekkie opuchnięcia można niwelować przez używanie okładów chłodzących i kremów łagodzących. Dla zmaksymalizowania i przyspieszenia efektów zabiegu skóra powinna być po zabiegu intensywnie nawilżana i natłuszczana, do momentu, kiedy sami Państwo poczujecie, że można wrócić do zwyczajowej, codziennej pielęgnacji.

Kluczowym wskazaniem pozabiegowym jest ochrona skóry przed promieniowaniem słonecznym przez kilkanaście dni po zabiegu – w tym czasie nie należy korzystać z solarium czy innego rodzaju kąpieli słonecznych i używać kremów z wysokimi filtrami UV.

LASEROWE USUWANIE ROZSTĘPÓW

Obszar Cena
Brzuch od 500 PLN
Pośladki od 500 PLN
Uda od 500 PLN
Ramiona od 500 PLN
Inne od 500 PLN

Zaleca się wykonanie 4-6 zabiegów w celu redukcji rozstępów. Ceny pakietów zabiegowych są ustalane indywidualnie podczas konsultacji  i są zależne od ilości zabiegów, które należy wykonać.