KOSMETOLOGIA

Radiofrekfencja mikroigłowa

1. Zagęszczenie, napięcie i ujędrnienie skóry twarzy oraz ciała - efekty widoczne już po pierwszym zabiegu

Radiofrekwencja mikroigłowa to połączenie dwóch technologii: mikronakłuwania, które w kontrolowany sposób uszkadzając mechanicznie tkankę pobudza jej regenerację oraz termoliftingu, który powoduje obkurczanie włókien kolagenowych i stymulacje produkcji kolagenu

Usuwanie zmarszczek Warszawa zdjęcie przed usuwanie zmarszczek Warszawa zdjęcie po
Usuwanie blizn Warszawa Revival Clinic zdjęcie przed Usuwanie blizn warszawa zdjęcie po

2. Usuwanie i redukcja blizn, regeneracja naskórka po zabiegach, stymulacja układu odpornościowego skóry.

Metoda jest całkowicie bezpieczna, ponieważ wykorzystuje naturalne procesy regeneracyjne.

3. Redukcja rozstępów

Frakcjonowanie mikroigłowe RF to jeden z niewielu zabiegów, który zapewnia skuteczną redukcję rozstępów.

RF usuwanie rozstępów Warszawa zdjęcie przed Revival Clinic RF usuwanie rozstępów Warszawa zdjęcie po Revival Clinic

Koszt zabiegu
Od 600 zł 

Czas zabiegu
Ok 60 min 

Znieczulenie
Tak

miejscowo kremem 

Rekomendowana liczba zabiegów
3-6 

Sugerowane odstępy między zabiegami
 4-10 tyg. 

Obszar
Twarz, szyja,dekolt, ciało

Zapisz się na wizytę

Najczęstsze pytania naszych Klientów

Wskazania do zabiegów radiofrekwencji mikroigłowej

 • Zmarszczki i drobne linie (również w trudno dostępnych miejscach: warga górna, pod oczami)
 • Powierzchowne blizny
 • Powiększone pory
 • Przebarwienia, hiper- lub hipo-pigmentacja
 • Skóra po-trądzikowa i atroficzna
 • Małe napięcie skóry
 • Trądzik aktywny
 • Kuperoza
 • Rozstępy
 • Ujędrnianie zwiotczałej skóry brzucha po ciąży
 • Leczenie nadpotliwości

Przeciwwskazania do zabiegów radiofrekwencji

 • Ciąża, karmienie piersią
 • Epilepsja
 • Choroby nowotworowe
 • Metalowe, silnikowe implanty bezpośrednio w miejscu zabiegu, rozrusznik serca
 • Problemy dermatologiczne skóry
 • Choroby układu krążenia np. zakrzepica, hemofilia lub czasowa niska krzepliwość krwi, nadciśnienie, żylaki (w miejscu zabiegu)
 • Choroby autoimmunologiczne (ostrożnie przy swędzeniach skóry niezidentyfikowanego pochodzenia, azs, alergiach).
 • Skłonność do bliznowacenia
 • Przy skórze naczyniowej, stosować mniejsze natężenia i raczej głowicę frakcyjną

Przygotowanie do zabiegu urządzeniem RF mikroigłowy

Podczas konsultacji przed zabiegiem zostanie przeprowadzony szczegółowy wywiad, na podstawie którego określimy osobisty plan zabiegowy.

Opis zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej wykonywany przy pomocy głowicy wyposażonej w mikroigły powlekane czystym złotem, które maja zdolność emisji promieniowania elektromagnetycznego. Zabieg polega na wprowadzeniu mikroigieł na pożądaną głębokość skóry (od 0,5 do 3,5 mm), a następnie uwolnieniu promieniowania elektromagnetycznego z głowicy na kontrolowanej głębokości warstwy skóry. W wyniku aplikacji dochodzi do częściowego mechanicznego mikrouszkodzenia struktury skóry, a następnie energia promieniowania penetruje głębsze warstwy, nagrzewając tkanki , co stymuluje skórę do pobudzenia procesów regeneracyjnych  i powstawania nowej, młodej tkanki o prawidłowej budowie.

Pierwsze efekty można zobaczyć bezpośrednio po zabiegu. w efekcie obkurczania się włókien kolagenowych, skóra staje się  jędrna i bardziej napięta. Na pełne efekty należy jednak poczekać kilka tygodni, podczas których w skórze zachodzą procesy generowania nowego kolagenu, skręcania się i zagęszczania jego włókien oraz powstawania i umacniania wiązań pomiędzy nimi. Dzięki temu skóra staje się zdrowa,  sprężysta,  wygładzają się zmarszczki a blizny lub rozstępy są mniej widoczne albo  zanikają.

Aby uzyskać najlepsze efekty zaleca sie wykonanie serii zabiegów. Ich liczba zależy od wieku i kondycji skóry pacjenta oraz od rodzaju problemu, ale zazwyczaj zalecana jest seria 3-4 zabiegów wykonywanych w odstępach co najmniej 1 miesiąca. Po takiej serii można robić jeden zabieg (tzw. ‘przypominający’) raz na kwartał lub co pół roku w celu odświeżenia i utrzymania efektów.

Cellina RF mikroigłowy - zastosowana technologia

Zabieg wykonywany jest przy użyciu koreańskiej, innowacyjnej medycznej platformy Cellina Clinic System.

Medycyna estetyczna cały czas pracuje nad wynalezieniem nowych urządzeń umożliwiających wykonywanie skutecznych jednak  nieinwazyjnych lub mało inwazyjnych zabiegów które dają coraz lepsze efekty terapeutyczne. W wyniku tej pracy została stworzona koncepcja połączenia radiofrekwencji z frakcyjnym mikro-nakłuwaniem (THERMAGE oraz MICRONEEDLE STAMP) do nieoperacyjnego liftingu twarzy (MFRF – MINIMALY FRACTIONAL RADIO FREQUENCY).

W radiofrekwencji mikroigłowej, dzięki obecności mikroigieł, które przewodzą ciepło w głąb skóry, każda warstwa skóry poddana zabiegowi jest równomiernie nagrzewana. Przeciwnie do klasycznych laserów, w których promieniowanie – emitowane na zewnątrz skóry – przechodząc przez kolejne warstwy skóry ulega osłabieniu, przez co tkanka nie jest nagrzewana równomiernie.

Radiofrekwencja mikroigłowa pozwala dokładnie określić zakres zabiegu poprzez nakłucie skóry na pożądaną głębokość, nawet do 3,5 mm. Działa przy tym skuteczniej niż klasyczne lasery, które sięgają nie głębiej, niż 1,7 mm. W radiofrekwencji mikroigłowej dokładnie regulujemy nie tylko zasięg zabiegu, ale również czas oraz intensywność nagrzewania tkanek.

Radiofrekwencja mikroigłowa wykonywana jest przy użyciu wymiennych (jednorazowych dla każdego klienta) kartridży z pokrytymi czystym złotem igłami o regulowanej długości: od 0,5 mm, do 3,5 mm. Głowice mają obszar zabiegowy 1 cm2 oraz 25 igieł (5×5) na twarz lub 49 igieł (7×7) na ciało.

W radiofrekwencji mikroigłowej wiemy dokładnie, jak głęboko i z jaką temperaturą docieramy. Jest to więc zabieg nie tylko efektywny, ale też precyzyjny i bezpieczny.

Zabiegi można wykonywać przez cały rok – również latem

Zalecenia po zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej

Bezpośrednio po zabiegu Pacjent odczuwać może gorąco i lekkie pieczenie.  W kolejnych dniach skóra może być zaróżowiona i napięta. Może wystąpić lekkie złuszczanie. Stąd Revival Clinic zaleca regularne nawilżanie skóry z zastosowaniem przeznaczonych do tego kosmetyków. Ma to na celu redukcję ewentualnego obrzęku oraz przyspieszenie procesu regeneracji.

Nie można wystawiać skóry na bezpośrednią ekspozycję słoneczną. Po zabiegu przez okres ok 2 tygodni należy unikać opalania się. Należy stosować krem z filtrem uv 50.

Nie należy stosować środków przeciwzapalnych, które powodują ograniczenie naturalnych procesów regeneracji o odbudowy struktur skóry.

Minimalny okres między zabiegami

4 tygodnie

Zdjęcie przed po zabiegach radiofrekwencji mikroigłowej

RF mikroigłowy Warszawa zdjęcia przed i po Revival Clinic

Dokonując zapisu online rezerwujecie Państwo czas na wizytę w klinice. Wszelkie szczegóły dotyczące zabiegu, zakresu usługi i ewentualnych kosztów związanych z tym zabiegiem zostaną uzgodnione dopiero podczas wizyty. Zachęcamy do rezerwacji online.

Zabieg Promocyjny   zarezerwuj online

Cennik zabiegów radiofrekwencji mikroigłowej

Oferta Specjalna - Rabat 60% na drugi, dowolny obszar

Obszar Cena za 1 zabieg
Twarz 1200PLN
Czoło 600 PLN
Okolice oczu 600 PLN
Okolice ust i brody 800 PLN
Szyja 1200 PLN
Dekolt 1200 PLN
Ciało od 900 PLN

Radiofrekwencja igłowa spotykana jest również pod nazwą : „fala radiowa frakcyjna", „frakcjonowanie mikroigłowe", „frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa", „frakcyjne fale radiowe" lub mikroigłowe frakcjonowanie RF", „fale radiowe mikroigłowe vivace"