KOSMETOLOGIA

Terapia estGen

1. Zagęszczenie skóry twarzy i ciała już po pierwszym zabiegu dzięki procesowi proliferacji fibroblastów oraz angiogenezy

Terapia estGen polega na zastosowaniu preparatu na wcześniej uszkodzoną tkankę lub inicjowanie tego uszkodzenia podczas zabiegu specjalistycznego, rozpoczynając w ten sposób intensywny proces regeneracji.

Terapie estGen w Revival Clinic w Warszawie. Siła regeneracji preparatów estGen

2. Regeneracja naskórka po zabiegach inwazyjnych, normalizacja procesów gojenia głębokich uszkodzeń naskórka, stymulacja układu odpornościowego skóry.

Preparaty estGen zawdzięczają swoją skuteczność kompleksowi transferyn, które wpływają na działanie czynników wzrostu, a w szczególności IGF-1, EGF, FGF.

3. Działania łagodzące w stanach zapalnych, egzemie, łuszczycy, zmianach alergicznych i trądzikowych. Działanie antyseptyczne, regenerujące oraz przeciwzapalne

Koszt zabiegu
Od 245 zł 

Czas zabiegu
Ok 60 min 

Znieczulenie
Tak z Dermapen

miejscowo kremem 

Rekomendowana liczba zabiegów
3-6 

Sugerowane odstępy między zabiegami
Dermapen 3-6 tyg. 

Sonoforeza 1-2 tyg.

Obszar
Twarz, szyja,dekolt, ciało

Zapisz się na bezpłatną konsultację

Najczęstsze pytania naszych Klientów

Wskazania do zabiegów z preparatem estGen

 • Skóra zwiotczała
 • Zmarszczki, bruzdy
 • Skóra sucha
 • Blizny potrądzikowe
 • Blizny pourazowe
 • Blizny oparzeniowe
 • Przebarwienia
 • Rozszerzone pory
 • Rozstępy
 • Stan zapalny w przebiegu atopii, łuszczycy i trądziku
 • Nierówny koloryt skóry

Przeciwwskazania do zabiegów z preparatem estGen

 • Ciąża, karmienie piersią,
 • choroby nowotworowe,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • nieuregulowana cukrzyca,
 • alergia na składniki preparatu (Aqua, Glycerin, Arginine, 1,2-Hexanediol,
  Carbomer, Laktoferrin, Sodium Hyaluronate)

Przygotowanie do zabiegu z preparatem estGen

Brak szczególnych rekomendacji przed zabiegiem.

Opis zabiegu z preparatem estGen

Zbieg przy użyciu mezoterapii mikroigłowej oryginalnym urządzeniem Dermapen 4:

Zabieg można rozpocząć od peelingu  w celu usunięcia zrogowaciałych komórek skóry, następnie leczony obszar smaruje się kremem znieczulającym i dokładnie dezynfekuje. Następnie podaje się  preparat, bioaktywny żel estGen i nakłuwa się skórę, odpowiednio dobierając głębokość wkłuć. W trakcie zabiegu skóra jest równomiernie zaczerwieniona, z możliwością punktowego krwawienia. Mimo głębokiego nakłuwania do 2,5 mm nie powinno dochodzić do powstawania krwiaków i siniaków. Bezpośrednio po zabiegu pacjent odczuwa gorąco i lekkie pieczenie. Na koniec w zależności od potrzeb nakładana jest maska lub krem.

Częstotliwość: mezoterapia mikroigłowa – 1-6 zabiegów raz na 3-4 tygodnie

Zbieg przy użyciu Sonoforezy

Sonoforeza to zabieg kosmetyczny, masaż skóry głowicą urządzenia emitującego fale ultradźwiękowe. Przy ich pomocy aktywne składniki – lecznicze i pielęgnacyjne  – wprowadzane są w głębsze warstwy naskórka, niż gdyby wtłaczać je manualnie, masując skórę. Ultradźwięki przekraczają barierę, jaką stanowi płaszcz hydrolipidowy oraz błony komórkowe i docierają tam, gdzie nie da rady przeniknąć tradycyjny żel (cząsteczki żelu są zbyt duże, dlatego pozostaje on na powierzchni skóry). Zabieg sonoforezy jest nieinwazyjny i bezbolesny.

Częstotliwość: sonoforeza – 1-6 zabiegów raz na 1-2 tygodnie

estGen - zastosowana technologia

Żel estGen jest mikronizowanym liofilizatem peptydów immunomodulacyjnych oraz komunikacji międzykomórkowej zawierający czynniki umieszczone w bazie hydrożelowej bez użycia konserwantów. Preparat służy łagodzeniu potencjalnych podrażnień skóry występujących podczas wykonywania zabiegów kosmetycznych. Ma właściwości silnie nawilżające.

Preparaty estGen wykorzystywane są do kompleksowej odbudowy i regeneracji tkanek poprzez inicjowanie szlaków komunikacyjnych między komórkami oraz modulację stanu zapalnego różnych struktur skóry. Działanie estGen wspomaga wzrost komórek i tkanek dzięki stymulacji tworzenia się DNA, a także reguluje odpowiedzi immunologiczne.

W składzie preparatów estGen znajdują się izolowane proteiny, takie jak: czynniki wzrostu, białka immunomodulacyjne, substancje bakteriostatyczne, jak również enzymy, poliamidy, pochodne kwasów nukleinowych i aminokwasów oraz unikalny zestaw witamin i związków mineralnych

Baza hydrożelowa umożliwia efektywną penetrację powłok skórnych przenosząc do odpowiednich warstw osadzone w niej proteiny (transferyny i aminokwasy) ograniczając powstawanie stanów zapalnych. Jednocześnie preparat działa bakteriostatycznie odbudowując funkcje barierowe skóry.

Preparat estGen  w zależności od stanu skóry i potrzeb podawany jest przy pomocy Sonoforezy lub mezoterapii mikroigłowej urządzeniem Dermapen 3

 

DERMAPEN 4® jest elektrycznym urządzeniem medycznym wykorzystującym 16 cienkich mikroigieł nakłuwających skórę w sposób automatyczny. Igły wykonane są z najwyższej klasy molibdenu – materiału, z którego wykonuje się precyzyjny sprzęt chirurgiczny. Jednorazowa głowica zawierająca igły jest w stanie wykonać  1920 nakłuć w ciągu sekundy. Głębokość wnikania igieł w skórę jest regulowana i może wynosić od 0,2 mm do 3 mm.

Zabieg oparty jest na automatycznym nakłuwaniu skóry przy pomocy pulsujących igieł, dzięki czemu zwiększa się efektywność przenikania substancji czynnych do naskórka i skóry właściwej, jednocześnie redukując do minimum ból i dyskomfort pacjentów. Powstałe mikrourazy wykorzystują naturalne zdolności organizmu do samoregeneracji oraz wrodzoną zdolność komórek skóry do produkcji włókien kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Kontrolowana precyzja urządzenia pozwala na pobudzenie komórek skóry do regeneracji i odbudowy jej struktury. Idealnie sprawdza się u Pacjentów z wiotką, cienką skórą, aby pobudzić naturalne procesy tworzenia nowego kolagenu. Już po pierwszym zabiegu skóra jest bardziej elastyczna, jędrna, napięta, natomiast po serii kilku zabiegów zmarszczki i przebarwienia stają się mniej widoczne, a koloryt wyrównany. Zabieg można wykonywać na całej twarzy, szyi, dekolcie, brzuchu, udach, pośladkach oraz skórze głowy, również w najtrudniej dostępnych miejscach, takich jak okolice oczu czy usta. Precyzyjnie dobrana głębokość iniekcji pozwala na pełną kontrolę podczas wykonywania zabiegu w przeciwieństwie do dermarollerów i mezoterapii wykonywanej przy użyciu strzykawki i igły, tzw. techniką nappage.

Sonoforeza to zabieg wykorzystujący fale ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości, powodujący przyspieszenie przenikania do głębszych warstw naskórka substancji aktywnych, dobranych odpowiednio do rodzaju i indywidualnych potrzeb skóry.

Zalecenia po zabiegu preparatem estGen

Bezpośrednio po zabiegu Pacjent odczuwać może gorąco i lekkie pieczenie. Wówczas nakładana jest maska rewitalizująca. W następnych dniach skóra może być zaróżowiona i napięta. Może wystąpić lekkie złuszczanie. Stąd Revival Clinic zaleca regularne nawilżanie skóry z zastosowaniem przeznaczonych do tego kosmetyków. Ma to na celu redukcję ewentualnego obrzęku oraz przyspieszenie procesu regeneracji. Nie zalecamy również wystawiania skóry na bezpośrednią ekspozycję słoneczną.

Minimalny okres między zabiegami preparatem estGen

Sonoforeza 1 tydzień

Dermapen 2 tygodnie

Zdjęcie przed po zabiegach preparatem estGen

Dokonując zapisu online rezerwujecie Państwo czas na wizytę w klinice. Wszelkie szczegóły dotyczące zabiegu, zakresu usługi i ewentualnych kosztów związanych z tym zabiegiem zostaną uzgodnione dopiero podczas wizyty. Zachęcamy do rezerwacji online.

Zabieg na twarz  zarezerwuj online

Zabieg na twarz  + szyja  zarezerwuj online

Zabieg na twarz+ szyja+ dekolt    zarezerwuj online

Cennik zabiegów preparatem estGen

Dermapen 4 + preparaty estGen

Obszar Cena za 1 zabieg Cena za Pakiet 3 zabiegów
Twarz 930 PLN 2370PLN
Twarz + szyja 1120 PLN 2850 PLN
Twarz + szyja + dekolt 1430 PLN 3640 PLN
Ciało (blizny, rozstępy – w zależności od wielkości) od 700 PLN Wycena indywidualna

Sonoforeza + estgen

Obszar Cena za 1 zabieg
Twarz 245 PLN
Twarz + szyja 280 PLN
Twarz + szyja + dekolt 315 PLN