MEDYCYNA ESTETYCZNA

Endolifting Fotona 4D

1. EndoLifting® 4D

Zabieg o nazwie EndoLifting® 4D to aż cztery procedury zabiegowe połączone w jedną terapię, która odmładza tkanki na wszystkich poziomach – od najgłębszych włókien podporowych skóry po powierzchniowe warstwy naskórka

2. Odmładzanie nowej generacji to idealne rozwiązanie dla pacjentów, ceniących sobie nieinwazyjne zabiegi laserowe o najwyższej skuteczności

3. Wypełnienie zmarszczek i bruzd nosowo- wargowych bez wypełniaczy. Dzięki endoliftingowi osiągamy silne ujędrnienie i produkcję kolagenu na całej grubości tkanek

Koszt zabiegu
Od 2700 zł

Czas zabiegu
Ok 120 min 

Znieczulenie
NIE 

Rekomendowana liczba zabiegów
1-2

Sugerowane odstępy między zabiegami
5-8 tyg. 

Obszar
Twarz 

Zarezerwuj zabieg u lekarza medycyny estetycznej

Najczęstsze pytania naszych Klientów

Wskazania do zabiegu Endolifting Fotona 4D

 • utrata elastyczności i jędrności skóry
 • głębokie oraz drobne zmarszczki
 • zmniejszone zagęszczenie skóry
 • niedoskonałości, rozszerzone pory
 • głębokie bruzdy nosowo-wargowe

Przeciwwskazania do zabiegu Endolifting Fotona 4D

 • przerwana ciągłość skóry, np. otwarte, gojące się rany
 • ciąża
 • karmienie piersią
 • leki światłouczulające (tetracykliny, retinoidy)
 • łuszczyca (aktywna faza)
 • padaczka
 • atopowe zapalenie skóry
 • przebyte lub obecne stany nowotworowe, a przede wszystkim nowotwór skóry
 • antybiotykoterapia przebyta w czasie krótszym niż 1 miesiąc
 • stany zapalne w obrębie skóry.

Przygotowanie do zabiegu Endolifting Fotona 4D

Bezpośrednio przez Endoliftingiem 4D® wykonujemy demakijaż. W przypadku mężczyzn niezbędne jest ogolenie zarostu na twarzy. Przed zabiegiem pacjenci standardowo myją zęby i jamę ustną. Zabieg nie wymaga żadnego znieczulenia.

Opis zabiegu Endolifting Fotona 4D

Pacjent ma zakładane na oczy okulary ochronne, po czym przystępujemy do poszczególnych etapów zabiegu Endolifting 4D®. :

I etap: Endolifting
II etap: FraC3
III etap: Piano
IV etap: Superfacial

ENDOLIFTING
Endolifting polega na skanowaniu wewnętrznych mięśni w jamie ustnej, bocznych mięśni jarzmowych oraz górnej i dolnej części ust. Celem tego etapu zabiegu jest zwiększenie napięcia i elastyczności tkanek poddanych terapii oraz wypełnienie bruzd nosowo-wargowych.

FRAC3D
FraC3D polega na wybiórczym aplikowaniu na skórę impulsów lasera tworzących zbiór równomiernie rozmieszczonych stref mikrouszkodzeń. Do efektów tego etapu zaliczamy: spłycenie drobnych zmarszczek, poprawę jakości skóry, a także zwiększenie jej zagęszczenia.

PIANO
Trzecim etapem jest tryb Piano, podczas którego naświetla się skórę światłem lasera na głębokość około 6 mm, powodując jej głęboki termolifting. Jego celem jest likwidacja blizn potrądzikowych, poprawa jakości i kondycji skóry oraz jej lifting.
Superfacial jest to czwarty etap Endoliftingu 4D, który odbywa się na zasadzie wykonywania delikatnego peelingu laserowego, czyli tzw. zimnej ablacji Er:Yag.

SUPERFACIAL
Superfacial jest dopełnieniem wcześniejszych trzech etapów zabiegu. Możemy spodziewać się następujących efektów: poprawa wyglądu zewnętrznego skóry opierająca się przede wszystkim na jej rozświetleniu, zamknięciu porów oraz niwelowaniu nierówności skóry twarzy.

Jakie są efekty zabiegu?

spłycenie bądź całkowite usunięcie zmarszczek
wypełnienie bruzd wargowo-nosowych
zwiększenie napięcia i elastyczności skóry twarzy
poprawa kondycji i jakości skóry
zwiększenie zagęszczenia skóry
usunięcie nierówności
zamknięcie porów
rozświetlenie skóry

Czy poszczególne etapy Endoliftingu 4D można wykonać oddzielnie? 
Tak, w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta każdy z etapów Enfoliftingu 4D można wykonać oddzielnie. Tryb liftingu jest dobierany zależnie od stanu skóry czy też widoczności zmarszczek podczas konsultacji u lekarza medycyny estetycznej.

Zaleca się, aby zabieg był wykonywany w porach jesienno-zimowych w celu uniknięcia narażenia skóry poddanej działaniu lasera na promieniowanie UV, w wyniku którego po zabiegu może dojść do powstania przebarwień.

Endolifting Fotona 4D - zastosowana technologia

Dzięki szerokim możliwościom długości fal Nd:Yag oraz Er:Yag Fotona umożliwia wykonanie wielowymiarowych zabiegów, w tym nowatorskiego liftingu 4D. Zabieg polega na działaniu światłem lasera na określone partie skóry twarzy, szyi bądź dekoltu. Kompleksowa terapia liftingująca 4D składa się z 4 etapów o określonym działaniu. Uzupełniające się długości fal Er:Yag oraz Nd:Yag umożliwiają działanie lasera w głębokich, pośrednich oraz powierzchownych strukturach skóry. Endolifting Fotona 4D jest wykonywany zarówno na zewnętrznej powierzchni twarzy, jak i wewnątrz jamy ustnej. Ten sposób przeprowadzania zabiegu pozwala na kurczenie się kolagenu na całej grubości skóry, umożliwiając tym samym osiągnięcie trwałego ujędrnienia skóry oraz jej wypełnienia bez stosowania wypełniaczy.

Zalecenia po zabiegu Endoliftingu Fotona 4D

Po zabiegu występuje zaczerwienienie o średnim lub intensywnym nasileniu, co zależy od typu skóry pacjenta oraz zastosowanych paramentrów. W okresie występowania rumienia (może utrzymywać się do 3 dni) odradzamy stosowanie makijażu. Zalecamy natomiast stosowanie specjalnych preparatów natłuszczających i nawilżających. Po ok. 3 dniach rozpocznie się proces złuszczania, którego w żaden sposób nie należy przyspieszać. Niewskazane jest wykonywanie peelingów, masaży, odradzamy samodzielnie odrywanie fragmentów złuszczającego się naskórka. Twarz należy także chronić przed promieniowaniem UV za pomocą kremów z najwyższym faktorem (50 SPF). Rekonwalescencja po zabiegu trwa z reguły 3-7 dni.

Zdjęcia przed i po zabiegu Endoliftingu Fotona 4D

UWAGA. Promocja

Rabat do 30%

Cena zabiegu Endolifting Fotona 4D

Obszar Cena za zabieg Pakiet 2 zabiegów
Twarz 2700 PLN 4900 PLN
Twarz i szyja 3100 PLN 5900 PLN
Twarz, szyja i dekolt 3400 PLN 6100 PLN

 

Poszczególne etapy zabiegu 4D można wykonywać oddzielnie i wybiórczo. Podane ceny są kosztami konkretnego etapu zabiegu wykonanego na obszarze twarzy. Dodatkowe obszary  np. twarz + szyja lub twarz + szyja + dekolt lub połącznie 2 etapów są wyceniane indywidualnie:

Obszar twarz Cena za zabieg Pakiet 2 zabiegów
Endolifting (spłycenie bruzd nosowo – wargowych) 600 PLN 1020 PLN
Frakcjonowanie 3D (nieablacyjny lifting skóry) 600 PLN 1020 PLN
Piano (termolifting) 1000 PLN 1700 PLN
Superficial (złuszczenie skóry, mocny peeling) 1200 PLN 2040 PLN

 

Zabieg endoliftingu Fotona 4D wykonywany jest przez lekarza

Konsultacja lekarska jest wliczona w cenę zabiegu w sytuacji, gdy zabieg zostanie wykonany tego samego dnia, a jego cena  przekroczy 500 zł.