DERMATOLOGIA

Laserowe leczenie blizn potrądzikowych, pourazowych, oparzeniowych Laserem Fotona Er:YAG

Metoda leczenia polegająca na laserowym naświetlaniu blizn

Wygląd kosmetyczny blizn jest bardzo istotny dla pacjentów poddawanych zabiegom chirurgicznym. Podejmowane są w związku z tym działania, by poprawić wygląd blizn i co ważniejsze, by zapobiec pooperacyjnemu rozrostowi blizny lub tworzeniu keloidu. Zapobieganie rozrostowi blizn jest w sposób oczywisty bardziej pożądane niż ich leczenie i pociąga za sobą stosowanie terapii mających na celu ograniczenie ich występowania. Blizny wklęsłe są stymulowane poprzez światło laserowe, dzięki czemu skóra szybko się regeneruje, jest odbudowana i zagęszczona.

Długie impulsy Er:YAG VSP usuwają górne warstwy skóry i pośredniczą w kontrolowanym ogrzewaniu głębokich warstw. Głębokie ogrzanie wpływa na odmłodzenie skóry poprzez stymulowanie wzrostu kolagenu.

Koszt zabiegu
od 400 zł 

Czas zabiegu
Od 30 min 

Znieczulenie
NIE

Rekomendowana liczba zabiegów
3-4

Sugerowane odstępy między zabiegami

4 tyg.

Obszar
Ciało

Zapisz się na zabieg, zarezerwuj online.

Revival Clinic

Najczęstsze pytania naszych klientów

Wskazania

Blizny różnego typu

Przeciwwskazania

Przeciwwskazania:

 • ciąża
 • świeża blizna
 • cukrzyca
 • rozrusznik serca
 • zaburzenia krzepnięcia
 • epilepsja
 • niektóre choroby skóry (trądzik różowaty, bielactwo, łuszczyca, zmiany alergenne), jeżeli zmiany skórne będą narażone na bezpośrednie działanie promieni laserowych
 • opalenizna (zbyt duża ilość nagromadzonej melaniny pochłania dużą dawkę energii co może spowodować przebarwienia skóry); nie należy się opalać (słońce, solarium) przez 4 tygodnie przed i 4 tygodnie po zabiegu
 • skłonność do przebarwień
 • aktywne zmiany wirusowe lub bakteryjne na skórze
 • stosowanie niektórych leków (odstawić na dwa tygodnie przed zabiegiem): leków obniżających krzepliwość krwi; antykoagulanty np. aspiryna, sterydów, leków fotouczulających: niektórych antybiotyków np. tetracykliny, doksycykliny, pochodnych witaminy A, niektórych leków kardiologicznych i innych np. furaginy
 • stosowanie niektórych ziół: dziurawiec, nagietek, aloes, świetlik, ruszczyk
 • stosowanie suplementów diety (włosa, skóra, paznokcie)
 • stosowanie kremów z retinolem i aloesem

Przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem wymagana jest konsultacja lekarska

Opis zabiegu

Laserowe likwidowanie blizn jest niezwykle skuteczną, a zarazem mało inwazyjną metodą – operator lasera podczas każdego zabiegu usuwa możliwie najwięcej warstw tkanki tworzącej bliznę, co sprawia że jest ona mniej wypukła i coraz mniej wyróżnia się na tle zdrowej skóry dookoła.

Impulsy lasera Fotona aplikowane są na skórę wybiórczo, tworząc wzór równomiernie rozmieszczonych stref mikrouszkodzeń. W strefy te kierowane jest światło lasera, które wnika głęboko i precyzyjnie penetruje zarówno komórki tkanki podskórnej, jak i skóry właściwej.

Skóra wokół tkanek pozostaje nienaruszona, dzięki czemu gojenie się następuje niezwykle szybko, a zabieg nie powoduje widocznych ran.

Zabieg trwa od 15 min do 30 min i nie wymaga znieczulenia. Stosujemy jedynie system chłodzący zimnym powietrzem. Po zabiegu nałożony zostanie krem z filtrem słonecznym. Dalsze wskazania są indywidualne. Zazwyczaj zabieg powtarza się 3-krotnie, 1 raz co miesiąc.

Zastosowana technologia

Zabieg laserowego usuwanie blizn jest przeprowadzany z użyciem światła lasera frakcyjnego Er:YAG.

Zalecenia po zabiegu

Należy stosować się do zaleceń  wydawanych przez lekarza

Okres gojenia skóry po zabiegu wynosi 3 – 7 dni. W tym okresie pacjent powinien dbać o higienę oraz o odpowiednie nawilżenie i pH skóry poddanej zabiegowi.

Laserowe leczenie blizn potrądzikowych, pozabiegowych, pourazowych, oparzeniowych

Obszar 1 zabieg 2 zabiegi
Policzki 600 PLN 1020 PLN
Twarz 1100 PLN 1870 PLN
Redukcja blizn po cesarskim cięciu 500 PLN 850 PLN
Redukcja blizn po nacięciu krocza 500 PLN 850 PLN
Inne – powierzchnia:

·        do 5 cm2

·        6-10 cm2

·        > 11 cm2

 

400 PLN

650 PLN

Wycena indywidualna

 

680 PLN

1100 PLN

Wycena indywidualna

 

Konsultacja lekarska jest wliczona w cenę zabiegu w sytuacji, gdy zabieg zostanie wykonany tego samego dnia, a jego cena  przekroczy 500 zł.