MEDYCYNA ESTETYCZNA

Wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym

1. Natychmiast po zabiegu wyraźnie wygładzone rysy twarzy

Nowa koncepcja zabiegu odbudowy skóry z wykorzystaniem kwasu hialuronowego łączy w sobie techniki wypełniania i mezoterapii.

2. Skóra staje się gładka i odpowiednio nawilżona

Dzięki zawartemu w preparacie kompleksowi aminokwasów, stymulowane jest wytwarzanie włókien kolagenu i elastyny, a także regulowany jest proces gojenia oraz odbudowy tkanek.

3. Przywrócenie młodego wyglądu twarzy

Kwas hialuronowy wprowadzany jest przez lekarza specjalistę przy pomocy mikroiniekcji. Twarz po zabiegu wygląda bardzo naturalnie, nie ma efektu „sztuczności”oraz pozbawienia mimiki.

Koszt zabiegu
Od 1000 zł

Czas zabiegu
Od 30 min 

Znieczulenie
Tak 

Rekomendowana liczba zabiegów
1-1

Sugerowane odstępy między zabiegami
6-12 mies. 

Obszar
Twarz, dekolt i szyja, dłonie, kontur piersi, kontur pośladków

Zarezerwuj zabieg u lekarza med. estetycznej

Revival Clinic

Najczęstsze pytania naszych klientów

Wskazania

  • Zmarszczki
  • Utrata objętości i jędrności
  • Odwodniona skóra
  • Cienie i zmarszczki w okolicy oka

Przeciwwskazania

ciąża i okres karmienia piersią
choroby nowotworowe
choroby autoimmunologiczne
miejscowe stany zapalne
skłonność do tworzenia się bliznowców
niewyrównana cukrzyca
alergia na kwas hialuronowy
choroba nowotworowa
przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
epilepsja
aktywne infekcja okolicy poddanej zabiegowi
zaburzenia krzepliwości krwi

Przygotowanie do zabiegu

2 tygodnie przed zabiegiem nie należy zażywać preparatów o działaniu rozrzedzającym krew, np. Aspiryna, Gripex, Allertec.

Opis zabiegu

Zabieg śródskórnego wstrzykiwania  stabilizowanego kwasu hialuronowego

Przed wykonaniem zabiegu pacjent jest znieczulany za pomocą specjalnej maści, dodatkowo część stosowanych preparatów zawiera w sobie lidokainę (substancję znieczulającą), dzięki czemu zabieg jest bezbolesny. Zabieg polega na bezpośrednim wstrzyknięciu odpowiednio dobranego do potrzeb pacjenta kwasu hialuronowego w zmarszczki lub leczoną okolicę za pomocą strzykawki z bardzo cienką igłą. Preparat wstrzykuje się w niewielkich ilościach, a kwas hialuronowy i pozostałe substancje w nim zawarte wiążą wodę, zwiększając objętość, dzięki czemu wygładzają zmarszczki.

Po zabiegu może wystąpić miejscowe zaczerwienienie, niewielkie siniaki i obrzęk, które ustępują zazwyczaj w ciągu 2-3 dni.

EFEKTY
  • Likwidacja i wypełnienie zmarszczek
  • Nadanie objętości
  • Poprawa nawilżenia
  • Napięcie skóry
  • Biostymulacja skóry

Efekt utrzymuje się ok. 6-12 miesięcy. Rezultat zabiegu jest widoczny natychmiast po iniekcji.

Zastosowana technologia

Kwas hialuronowy jest polisacharydem występującym naturalnie w naszej skórze, stąd zastosowanie tej substancji w zabiegach wypełniających zmarszczki i bruzdy. Zabieg jest w pełni bezpieczny i dobrze tolerowany przez organizm. Ze względu na naturalne procesy starzenia się, z czasem ubywa w naszym organizmie kwasu hialuronowego, wówczas skóra staje się mniej sprężysta, podatna na powstawanie zmarszczek i bruzd. Wypełnianie zmarszczek jest zabiegiem w pełni bezpiecznym i dobrze tolerowanym przez organizm.

Kwas hialuronowy intensywnie wpływa na produkcję kolagenu (włókna białkowego odpowiadającego za sprężystość i elastyczność skóry), a zabiegi z jego wykorzystaniem modelują twarz, nawilżają skórę, umożliwiają zlikwidowanie bądź spłycenie zmarszczek.

Kwas hialuronowy wprowadzany jest przez specjalistę przy pomocy mikroiniekcji. Twarz po zabiegu wygląda bardzo naturalnie, nie ma efektu „sztuczności”oraz pozbawienia mimiki. W celu zapewnienia Państwu pełnego komfortu zabieg poprzedzony jest znieczuleniem miejscowym zawierającym lidokainę.

Zastosowanie preparatów ulegających biodegradacji, precyzyjnie wypełniających nawet niewielkie objętości i wygładzających zmarszczki (kolagen, kwas hialuronowy) stanowi przełom w zabiegach odmładzających.

Kwas hialuronowy w wypełnianiu tkanek (Restylane, Teosyal)
Kwas hialuronowy wydaje się obecnie najbliższy ideałowi i jest powszechnie stosowany. Używany od wielu lat, jest dobrze tolerowany oraz nie jest pochodzenia zwierzęcego. Substancja ta jest syntetycznym odpowiednikiem naturalnie występującego w organizmie kwasu hialuronowego, którego głównym zadaniem jest wiązanie wody, dzięki czemu skóra utrzymuje odpowiednie nawilżenie, napięcie i elastyczność. Istnieje wiele preparatów o różnym stopniu usieciowania, gęstości, lepkości, o zmiennej trwałości w tkance, a wybiera się je w zależności od struktury tkanki skóry, w którą ma być wstrzyknięty.
Preparaty te przeznaczone są do precyzyjnego wypełniania drobnych zmarszczek, korygowania nieco większych zmian oraz wolumetryczne konturowanie ciała. Efekty zabiegu utrzymują się od 6 do 12 miesięcy w przypadku wygładzania zmarszczek i około 6 miesięcy w przypadku powiększania ust.

Kwas polimlekowy (Sculptra)

Podawany na granicy skóry i tkanki podskórnej, zwiększa grubość tkanki i poprawia napięcie skóry, zmniejszając jej nadmierną wiotkość. Nie nadaje się do korekcji drobnych zmarszczek. Efekt działania pojawia się stopniowo przez 2-6 miesięcy i trwa 2-3 lata.

Hydroksyapatyt wapnia (Radiesse)
Opisywany w różny sposób – jako materiał stały, długoczasowy, czasowy, o efekcie biostymulacyjnym. Trwałość to 2-7 lat, choć są doniesienia podające 6-9 miesięczny okres utrzymywania się korzystnego efektu estetycznego. Zaleca się go do uzupełniania objętości tkanek z wykorzystaniem efektu stymulującego i podaje głęboko podskórnie.

Zalecenia po zabiegu

Po leczeniu przez dwa tygodnie unikać silnego nasłonecznienia (solarium) i nagrzewania (sauna).

Wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym:

Obszar cena
Bruzdy nosowo-wargowe od 1500 PLN
Modelowanie żuchwy od 1500 PLN
Modelowanie nosa od 1500 PLN
Wypełnienie doliny łez od 1500 PLN
Wolumetria (poprawa owalu twarzy) od 2000 PLN
Unoszeni brwi od 1500 PLN
Modelowanie skroni od 1500 PLN
Modelowanie brody od 1500 PLN

Znieczulenie do zabiegu maścią znieczulającą        Bezpłatnie

 

Konsultacja lekarska jest wliczona w cenę zabiegu w sytuacji, gdy zabieg zostanie wykonany tego samego dnia, a jego cena  przekroczy 500 zł.