Klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

Olśnij wszystkich swoją urodą

Endermomasaż

Wymodeluj sylwetkę, pozbądź się cellulitu, ujędrnij ciało, pozbądź się nierówności skórnych

Co to jest endermomasaż?
Endermomasaż, inaczej Body Health, to rewolucyjny system leczenia najbardziej zaawansowanych stadiów cellulitu, zapobiegający pojawianiu się nowych nierówności na skórze.

Jest to nieinwazyjna metoda terapii próżniowej, która pobudza tkanki skóry i stymuluje mikrokrążenie. Body Health usuwa nagromadzone płyny w rejonach objętych schorzeniem, a także zmniejsza warstwę tkanki tłuszczowej. Oprócz tego modeluje kształt ciała i zmniejsza jego objętość poprzez przyspieszenie rozpadu tłuszczu w jego najgłębszych pokładach.

Na czym polega terapia próżniowa?
Terapia próżniowa to nieinwazyjna, nieoperacyjna metoda polegająca na zasysaniu próżnią powierzchniowych warstw skóry. Zasysanie otwiera naczynia krwionośne zamknięte przez siłę pompującą serca, co prowadzi w ciągu życia pacjenta do znanych nam wszystkim procesów, takich jak miejscowe nagromadzenie tłuszczu, cellulit i inne zmiany oraz patologie tkanki łącznej.

Co się dzieje podczas zabiegu?
Kiedy naczynia krwionośne są otwarte, w trakcie zabiegu zwiększa się potencjał tlenu i składników odżywczych otrzymywanych przez powierzchniowe tkanki skóry. Równocześnie zwiększa się szybkość usuwania toksyn z komórek. Poruszony dzięki zabiegowi płyn wnika w przestrzenie międzykomórkowe. Powstaje tam limfa, która następnie jest odprowadzana przez włosowate naczynia limfatyczne. Dzięki ciągłemu ssaniu powoduje mechaniczny drenaż limfatyczny.

Kiedy można zobaczyć rezultaty?
Endermomasaż zwiększa krążenie płynów. Poprawa jest odczuwalna już przy pierwszej sesji. Pacjentka wraca do domu w lepszym nastroju, w widoczny sposób zwiększa się diureza, ponieważ cząsteczki kwasów tłuszczowych są usuwane w naturalny sposób (z moczem). Każda sesja zwiększa diurezę u pacjentki nawet o 50%. Razem z nadmiarem wody usuwane są toksyny, które powodują zwiększanie się cellulitu. Optymalne wyniki uzyskuje się po 2 miesiącach, czyli po typowym leczeniu składającym się z dwóch sesji zabiegowych co tydzień. Aby ocenić te zmiany, bierzemy pod uwagę parametry kliniczne, takie jak wygląd skóry – bardziej miękka i gładsza – oraz poprawę krążenia.

Jak długo trwa sesja?
Od 45 minut do godziny. Zależy od rodzaju zabiegu: dłużej trwa modelowanie całego ciała, mniej czasu zajmuje rozbijanie miejscowo nagromadzonego tłuszczu.

Czy jest to zabieg wyłącznie do ciała czy też można go stosować także na twarz?
Zabieg endermomasażu wykonuje się zarówno w na ciele, jak i na twarzy. W przypadku zabiegu na ciało wymagane jest założenie specjalnego kostiumu.

Ile zabiegów jest wymagane, aby uzyskać zadowalające efekty?
Zaleca się wykonanie przynajmniej jednej serii 5–10 zabiegów wchodzących w skład pakietu. Liczba pakietów zabiegowych wymaganych do uzyskania pożądanych efektów zależy od intensywności schorzenia, którego pragniemy się pozbyć (bądź zniwelować jego skutki).

Jakich efektów można się spodziewać po zabiegu?
Po leczeniu metodą terapii próżniowej Body Health dochodzi do zmniejszenia nierówności na skórze na skutek eliminacji nadmiaru płynów nagromadzonych w obszarach dotkniętych cellulitem, czego efektem jest jego widoczne zmniejszenie. Zabieg endermomasażu przyczynia się do znacznej redukcji obwodów ciała, a tym samym modeluje sylwetkę. Przy równoczesnym zastosowaniu diety rezultaty zabiegu mogą być jeszcze lepsze. Endermomasaż znacznie zwiększa siłę mięśni oraz poprawia krążenie krwi.

Jakie wyniki można uzyskać przy zabiegach na twarz?
Ze względu na to, iż podskórna tkanka łączna nie jest tak gruba, jak w innych częściach ciała, zabieg można stosować na umięśnionych częściach twarzy, dzięki czemu zwiększa się napięcie mięśni, skóra staje się gładka, jędrna i elastyczna. Ponadto pobudzone przez zabieg krążenie wpływa pozytywnie na napięcie skóry, zmniejszając duże zmarszczki mimiczne i usuwając drobniejsze. Efekty są widoczne już po pierwszej sesji.

Co się czuje podczas zabiegu? Czy jest bolesny?
Absolutnie nie. Pacjentka leży na kozetce, a resztę wykonuje osoba obsługująca urządzenie. W trakcie zabiegów i po każdej sesji pacjentka czuje się komfortowo.

Czy widoczna jest poprawa przy cellulicie 2 i 3 stopnia?
Cellulit 2 i 3 stopnia może zostać wyleczony. Wyleczyć można nawet najgłębszy cellulit, charakteryzujący się węzłami lub bolesnymi kulkami w otoczeniu tłuszczu, który zazwyczaj nie pozwala pacjentce spać na boku.

Czy stracę centymetry? Czy poczuję się lepiej?
Zabieg Body Health modeluje ciało, gdyż zmniejsza wielkość komórek tłuszczowych i w konsekwencji pacjentka chudnie. Ponadto ma więcej energii – a to dzięki temu, że pozbywa się nagromadzonych toksyn.

Czy zabieg działa na żylaki?
Tak, endermomasaż poprawia krążenie obwodowe, wspomaga drenaż limfatyczny oraz usuwa zalegające płyny, które wywołują uczucie ciężkości w kończynach dolnych.

Co się dzieje z rozstępami? Czy ta metoda je usuwa?
Kiedy poprawia się mikrokrążenie, czerwone rozstępy zmniejszają się w widoczny sposób. Jeśli towarzyszy temu inna metoda terapeutyczna, np. biostymulacja, mezoterapia lub dermabrazja, mogą zniknąć całkowicie. Z kolei białe rozstępy, które powstają dłużej, również można częściowo usunąć. Potrzeba jednak więcej zabiegów.

Jakie są wskazania do zabiegu?

 • uczucie ciężkości w kończynach,
 • obrzęki limfatyczne,
 • skóra pozbawiona gładkości i jędrności,
 • cellulit,
 • blizny wymagające rozciągnięcia, zwiększenia elastyczności,
 • zbyt spięte, bolesne mięśnie wymagające rozluźnienia.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

 • nadciśnienie,
 • choroby skóry: wysypki, otwarte rany, zapalenie, krwiaki i niespecyficzne przebarwienia,
 • otwarte zmiany skórne,
 • nowotwór,
 • przepuklina,
 • żylaki,
 • zapalenie żył i zakrzepy,
 • ciąża,
 • obniżona krzepliwość.

Czy endermomasaż można łączyć z innymi zabiegami?
Endermomasaż można stosować zarówno jako pojedynczą terapię, jak i w połączeniu z innymi zabiegami, co daje znacznie lepsze efekty, np. w przypadku walki z cellulitem bądź dodatkowymi centymetrami. Endermomasaż perfekcyjnie uzupełnia terapię zabiegami mającymi na celu redukcję tkanki tłuszczowej, takimi jak Eat SkinShock, Vanquish czy też Exilis.

Zabieg Vanquish bardzo dobrze łączy się z endermomasażem ze względu na podłoże medyczne. Podczas łączenia tych technik zabiegowych pierwszy jest wykonywany Vanquish, który ma na celu rozpuszczenie komórek tłuszczowych za pomocą technologii LAFH. Urządzenie to działa na zasadzie apoptozy, czyli obumierania komórek tłuszczowych w wyniku działania ciepłem. Bezpośrednio po zabiegu jest wykonywany zabieg endermomasażu, który ma na celu przyspieszenie wydalania komórek tłuszczowych z naszego organizmu. Również dobrze jest wykonać zabieg fali akustycznej Eat SkinShock, który przepycha rozpuszczone komórki tłuszczowe z naszego organizmu.

Umów wizytę

Badź naturalnie piękna

Zadzwoń 537 10 10 18