Klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

Olśnij wszystkich swoją urodą

Laserowe leczenie grzybicy paznokci

Laserowe leczenie grzybicy paznokci ClearSteps™ Fotona

Jest to rewolucyjny, przyjazny dla pacjenta sposób leczenia grzybicy (grzybów, drożdżycy paznokci). Do tego zabiegu jest wykorzystywany nieablacyjny laser Nd: YAG o długości 1064 nm.

Jak światło laserowe wpływa na paznokcia?
Światło cieple lasera równomiernie naświetla paznokieć i otaczające go tkanki, skutecznie osłabia i zabija grzyby, które go zaatakowały. Procedura Fotona ClearSteps™ to bezpieczny i skuteczny sposób na pozbycie się grzybicy paznokci czy skóry. Zabieg laserowy leczenia grzybicy polega na naświetlaniu płytki paznokcia głowicą lasera, która jest przesuwana co kilka milimetrów po paznokciu. Głębokie termiczne ogrzewanie impulsami lasera na płytce paznokcia powoduje zabijanie grzyba pasożyta, doprowadzając do jego zniszczenia.

Jaki jest czas wykonania zabiegu?
Zazwyczaj czas wykonania zabiegu wynosi ok. 10–15 minut. Każdy zainfekowany paznokieć musi być naświetlony. Zabieg jest powtarzany w 3–4 sesjach zabiegowych co kilkanaście dni. Wspomagająco również stosuje się kremy (np. Lamisilatt lub Daktarin) przeciwgrzybicze które mają wspomóc całą terapię zabiegu. W porównaniu z tradycyjnymi sposobami, działanie światła laserowego jest najbezpieczniejszą metodą redukcji grzyba. Leczenie ClearSteps™ przeprowadza się zwykle cztery razy w odstępach tygodniowych. Wszystkie paznokcie powinny być traktowane podczas każdego leczenia. Światło lasera może również skutecznie leczyć grzyba, który zlokalizowany jest w tkance skórnej.

Umów wizytę

Badź naturalnie piękna

Zadzwoń 537 10 10 18