Klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

Olśnij wszystkich swoją urodą

Osocze bogatopłytkowe – REGENERIS

Co to jest osocze bogatopłytkowe?

Jest to autologiczny preparat uzyskiwany po odwirowaniu z własnej krwi. Zawarte w osoczu bogatopłytkowym aktywne płytki krwi wydzielają niezwykle ważne dla regeneracji skóry czynniki wzrostu, których funkcją jest m.in. stymulacja namnażania i dojrzewania komórek naskórka, pobudzenie syntezy macierzy międzykomórkowej, aktywacja mikrokrążenia, stymulacja syntezy DNA oraz pobudzenie fibroblastów do tworzenia nowych włókien kolagenowych.

Na czym polega zabieg?

Zabieg przy wykorzystaniu osocza bogatopłytkowego wykonywany jest metodą mezoterapii igłowej. Podczas wizyty jest przeprowadzany z pacjentem szczegółowy wywiad lekarski, a następnie po wyeliminowaniu przeciwwskazań do zabiegu pobierana jest krew. Krew pobiera się do specjalnej probówki, która następnie umieszczana jest w specjalnym urządzeniu – wirówce, która pod wpływem silnych obrotów sprawia, iż w probówce z krwią uzyskiwane jest osocze bogatopłytkowe zawierające płytki krwi (żółty płyn), które następnie pobierane jest do strzykawki zakończoną cieniutką igłą. Tak przygotowany preparat (ok. 4 ml) aplikuje się w skórę pacjenta za pomocą licznych nakłuć obszaru zabiegowego.

Czy zabieg jest bolesny?

Liczne ukłucia powodują u pacjenta poddawanego zabiegowi pewien dyskomfort. Wychodząc naprzeciw temu, w celu redukcji nieprzyjemnych odczuć podczas zabiegu, w Revival Clinic przed tego typu zabiegami każdy pacjent zostaje znieczulany maścią zawierającą substancję znieczulającą.

Jakie są efekty zabiegowe, ile zabiegów należy wykonać i jak często?

Zabieg osoczem bogatopłytkowym ma na celu silne pobudzenie skóry do regeneracji i odbudowy. Pierwsze efekty zabiegowe widoczne są po około 2 tygodniach, jednak przebudowa komórek skóry rozpoczyna się już po 48 godzinach od wykonania pierwszego zabiegu.

Zaleca się wykonanie serii 3 zabiegów w odstępie comiesięcznym.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu osoczem bogatopłytkowym?

Osocze bogatopłytkowe zawiera elementy pochodzenia autologicznego, zatem ryzyko miejscowej nietolerancji, alergii bądź reakcji immunologicznej na te składniki jest wykluczone. Do głównych przeciwwskazań zaliczamy:

  • choroby krwi
  • nowotwory
  • ciąża oraz karmienie piersią
  • przyjmowanie leków rozrzedzających krew (wydłużających czas krwawienia np. aspiryna)

Umów wizytę

Badź naturalnie piękna

Zadzwoń 537 10 10 18