Klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

Nasze usługi

Podologia

Zabiegi podologiczne mają różnoraki charakter i wymagają od osoby praktykującej ten zawód wiedzy z zakresu nauk medycznych, tj.: diabetologia, dermatologia, chirurgia, ortopedia, opatrywania ran, technik zaopatrzenia ortopedycznego (ortezy, wkładki ortopedyczne). Podolodzy szczególnie często zajmują się profilaktyką i leczeniem stóp sportowców. W Polsce podologia jest jeszcze dziedziną raczkującą.

Leczenie odcisków

Zabieg podologiczny polega na mechanicznym usunięciu zmiany za pomocą skalpela lub dłutka. W celu odpowiedniej regeneracji tkanki nakładany jest opatrunek z odciążeniem.

Więcej informacji
Pękające pięty

Podczas zabiegu zrogowacenia zostają bezboleśnie usunięte. Zostaje nałożony specjalistyczny opatrunek z odciążeniem w celu umożliwienia zasklepienia pęknięć. Nie warto zwlekać z wizytą. Im szybciej zostanie wykonany zabieg, tym krótszy będzie czas terapii.

Więcej informacji
Deformacje paznokci

W pierwszej kolejności należy ustalić przyczynę, ponieważ od niej będzie zależało dalsze postępowanie. Może się okazać, że wystarczy tylko zmiana obuwia na wygodniejsze lub przeprowadzenie podstawowego zabiegu podologicznego.

Więcej informacji
Modzele i zrogowacenia

Podczas zabiegu podologicznego modzele zostają całkowicie usunięte. Czasami dodatkowo stosuje się odciążenie w celu szybszej regeneracji tkanki.

Więcej informacji
Wrastające paznokcie

Obecnie mamy do wyboru kilka metod korekcji. Jedną z nich są klamry na wrastające paznokcie.

Więcej informacji
Rekonstrukcja paznokci

Rekonstrukcja paznokcia, czyli odbudowa paznokcia za pomocą specjalnej masy w celu ochrony łożyska lub niwelowania ubytków płytki.

Więcej informacji

Umów wizytę

Badź naturalnie piękna

Zadzwoń 537 10 10 18