CHIRURGIA

Plastyka wrastającego paznokcia

Gdy płytka paznokcia wrasta w skórę i uszkadza jej strukturę, powodując wrażliwość na dotyk, mamy do czynienie z problemem wrastającego paznokcia. Cechą tej przypadłości jest rośniecie paznokcia na boki lub zakrzywianie się oraz podwijanie płytki paznokcia. Temu problemowi zazwyczaj towarzyszą nieestetyczne zaczerwienienie i ból podczas chodzenia, uniemożliwiający normalne funkcjonowanie. Ignorowanie tych symptomów i brak konsultacji ze specjalistą prowadzi do zaostrzenia bólu, a w konsekwencji do stanu zapalnego.

W przypadku wrastających lub wkręcających się paznokci należy zgłosić się do lekarza specjalisty od razu, gdy poczujemy jakikolwiek ból lub dyskomfort. Zwłaszcza, jeżeli będzie się on utrzymywał. Takie objawy zazwyczaj sygnalizują bardzo poważny problem, który później może znacznie utrudniać chodzenie.

Zabieg wykonywany po konsultacji lekarskiej

Koszt zabiegu
od 500 zł 

Czas zabiegu
Ok 30 min 

Znieczulenie
TAK 

Rekomendowana liczba zabiegów
1-4

Sugerowane odstępy między zabiegami

Obszar
Stopa

Zarezerwuj wizytę u chirurga online.

Revival Clinic

Najczęstsze pytania naszych klientów

Wskazania

Najczęstsze przyczyny wrastającego paznokcia to:

Nieprawidłowe obuwie – zbyt ciasne, wąskie, nieprzepuszczalne obuwie, sprzyjające powtarzającym się mikrourazom i nadmiernej potliwości stóp.

Niewłaściwa pielęgnacja paznokci – polegająca na zbyt krótkim przycinaniu bądź nadmiernym zaokrąglaniu płytki paznokciowej podczas przycinania, uszkadzanie wału paznokciowego podczas częstej pielęgnacji okolic paznokci

Infekcje – przebyte stany zapalne okolicy macierzy paznokcia powodujące trwałą deformację płytki paznokciowej, grzybica paznokcia

Wiek – paznokcie najczęściej wrastają w wieku młodzieńczym lub dziecięcym. Wiąże się to z większą aktywnością sportową przy “nieodpowiednim” obuwiu, szybszym wzrostem paznokci, “niechęcią” do higieny stóp.

Przyczyny wrodzone  – grubość płytki paznokcia, kształt płytki, skłonność do nadmiernej potliwości stóp, zaburzenia ukrwienia kończyn dolnych prowadzące do powstania obrzęków stóp pod koniec dnia.

Przeciwwskazania

według oceny lekarza przeprowadzającego konsultację laryngologiczną

Przygotowanie do zabiegu

Wymagane jest odbycie konsultacji chirurgicznej lub dermatologicznej, podczas której specjalista zakwalifikuje pacjenta do zabiegu.

Opis zabiegu

Plastyka płytki paznokciowej polega na usunięciu części bocznej paznokcia wraz z macierzą oraz znajdującym się w bezpośrednim sąsiedztwie, zmienionym chorobowo bądź zdeformowanym wałem paznokciowym. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Zastosowana technologia

Zabieg najczęściej wykonywany jest metodą chirurgiczną

Zalecenia po zabiegu

Zalecenia wydawane przez lekarza

Zoperowana okolica wymaga codziennej pielęgnacji i zmiany opatrunków. Po zabiegu mogą pojawić się dolegliwości bólowe, które ustępują po przyjęciu doustnych leków przeciwbólowych.

Zabieg Cena
Plastyka wrastającego paznokcia (chirurgiczna lub laserowa) 500 PLN
Plastyka dwóch wrastających paznokci 800 PLN
Chirurgiczna korekta wału paznokciowego 1 palec 500 PLN


Konsultacja lekarska jest wliczona w cenę zabiegu w sytuacji, gdy zabieg zostanie wykonany tego samego dnia, a jego cena  przekroczy 500 zł.