CHIRURGIA

Grudki perliste prącia

Grudki perliste prącia - szybkie usuwanie metodą laserową

Grudki perliste, zwane także perlistymi grudkami prącia ( ang. pearly penis papules ) są niewielkimi grudkami o jasnym zabarwieniu, które powstają najczęściej w górnej części penisa. Grudki i inne narośla mogą być mylone z wirusowym kłykcinami i dlatego ostateczną diagnozę powinien postawić doświadczony lekarz.

Najbezpieczniejszą i najbardziej skuteczną metodą redukcji grudek perlistych prącia jest użycie lasera C02 o długości 10600 nm. Laser bezpośrednio podczas jednego zabiegu odparowuje zmiany, a po zabiegu nie ma żadnego bliznowacenia czy innego uszkodzenia. Zmiana jest usuwana na zawsze.

Po zabiegu z wykorzystaniem lasera CO2 pozostaje niewielki obrzęk, który utrzymuje się przez mniej więcej 1–2 tygodnie. U niektórych mężczyzn mogą tworzyć się delikatne i małe strupki, które zanikają po maksymalnie 10 dniach. Ważne jest, aby w ciągu doby po przeprowadzeniu zabiegu unikać kontaktów seksualnych i masturbacji, a także dbać o higienę okolic intymnych.

Zapraszamy na konsultację medyczną i jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań zabieg w tym samym dniu w naszej klinice.

Zapisz się poniżej na zabieg online lub skontaktuj telefonicznie z recepcją kliniki.

Koszt zabiegu
od 500 zł 

Czas zabiegu
Ok 40 min 

Znieczulenie
TAK 

Rekomendowana liczba zabiegów
1

Sugerowane odstępy między zabiegami

Obszar
 Ciało

Zarezerwuj wizytę u chirurga online.

Revival Clinic

Najczęstsze pytania naszych Pacjentów

Wskazania do laserowego usuwania grudek perlistych

Co to są grudki perliste i jak powstają?

GRUDKI PERLISTE (PAPILLAE CORONAE GLANDIS, ang. PEARLY PENILE PAPULES, PPP) zazwyczaj przybierają postać drobnych minimalnych, bezbarwnych lub cielistych grudek (ok. 0,5 do 4 mm wielkości), pojawiających się w rowku zażołędnym oraz na koronie prącia. Zmiany te pojawiają się pojedynczo lub są rozsiane po całej kolumnie żołędzia prącia. Są one zbudowane z komórek nabłonkowych, nie bolą, nie wywołują żadnych ubocznych objawów, nie pękają.

Grudkami perlistymi podczas stosunku z drugą osobą nie można się zarazić. Również nie mają postaci nowotworowych ani też nie doprowadzają w późniejszym stadium do zachorowania na raka.

Przypadłość ta dotyczy w większości zdrowych młodych mężczyzn w wieku młodzieńczym. Po 40 roku życia dolegliwości związane z ich posiadaniem maleją. Posiadanie tego typu zmian nie jest też spowodowane zaburzoną higieną. Osoby posiadające te zmiany powinny zwracać uwagę na zwiększoną higienę osobistą z uwagi na zbierającą się mastkę na żołędziu prącia. Mastka jest bezbarwną wydzieliną, tworzącą się pod napletkiem i mającą nieprzyjemny zapach.

Oczywiście, te zmiany częściej pojawiają się u osób nieobrzezanych. Osoby posiadające tę dolegliwość często mają zaburzone poczucie czy samoocenę. Trudniej jest im nawiązać kontakty seksualne.

Ok 20–40% mężczyzn w młodym wieku podsiada grudki perliste prącia, a ich pochodzenie nie jest do końca zbadane. Grudki perliste nie są spowodowane chorobą weneryczną lub jakimkolwiek wirusem.

Rozpoznanie grudek perlistych jest zazwyczaj dokonywane przez lekarza dermatologa, chirurga lub proktologa na pierwszej wizycie lekarskiej. A w niektórych przypadkach stosuje się również dermatoskop, aby dokładnie ocenić zmianę. Dodatkowe badania nie są wymagane podczas diagnostyki.

Przeciwwskazania do laserowego usuwania grudek perlistych

według oceny lekarza przeprowadzającego konsultację medyczną

zaburzenia krzepnięcia krwi

Przygotowanie do zabiegu laserowego usuwania grudek perlistych

Wymagane jest odbycie konsultacji chirurgicznej lub dermatologicznej, podczas której specjalista zakwalifikuje pacjenta do zabiegu.

Opis zabiegu laserowego usuwania grudek perlistych

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około 20 minut. Mająca kształt pióra końcówka zabiegowa lasera przykładana jest kolejno do każdej grudki, która pod wpływem jego działania jest bezkrwawo odparowywana bez uszkadzania zdrowej błony śluzowej. Po usuniętych w ten sposób grudkach pozostają niewielkie strupki, które samoistnie odpadają po ok. 10 dniach.

Procedura usunięcia grudek perlistych laserem CO2 jest zabiegiem powierzchownym, bardzo precyzyjnym, nie ma więc ryzyka uszkodzeń innych struktur penisa oraz zaburzeń erekcji. Po zabiegu pacjent jest w pełni sprawny, zaleca się jednak powstrzymanie od stosunków płciowych i masturbacji przez co najmniej jedną dobę po zabiegu a do czasu całkowitego zagojenia strupków przy stosunkach płciowych stosować prezerwatywy.

Laserowe usuwanie grudek perlistych prącia - zastosowana technologia

Laser C02 o długości 10600 nm bezpośrednio podczas jednego zabiegu odparowuje zmiany, a po zabiegu nie ma żadnego bliznowacenia czy innego uszkodzenia. Zmiana jest usuwana na zawsze. Laser działa na tkankę, nie uszkadza błony śluzowej, a wyłącznie usuwa zmiany poddane terapii.
Wiązka lesera o promieniu świetlnym 0,1 mm precyzyjnie trafia do celu, eliminując zmianę. Podczas zabiegu nie dochodzi do krwawienia.

Zalecenia po zabiegu laserowego usuwania grudek perlistych prącia

Należy stosować się do zaleceń wydanych przez lekarza

Jak szybko można podjąć współżycie seksualne po terapii usunięcia grudek perlistych?
Zmiany podczas pierwszej wizyty są usuwane poprzez odparowanie laserem ablacyjnym, po czym dana zmiana zaczyna się goić. Zazwyczaj już po dwóch tygodniach od terapii można współżyć.

Cennik zabiegu laserowego usuwania grudek perlistych prącia

Zabieg Cena
Usunięcie grudek perlistych prącia 500 – 1500 PLN

Przed każdym zabiegiem wymagana jest konsultacja lekarska.

Konsultacja lekarska jest wliczona w cenę zabiegu w sytuacji, gdy zabieg zostanie wykonany tego samego dnia, a jego cena  przekroczy 500 zł.